Anna Kroupová: Dárcovská výzva pro projekt Podporuji komunitní centrum Nesedím, sousedím

Narozky pro kácéčko

vybíráme od 19.11.2021
1 700 Kč
vybráno 17 % z 10 000 Kč

přispělo

5 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Milí přátelé,

není to dávno, co jsem k narozeninám dostala od svých břevnovských kamarádů tyhle krásné sluneční brýle. Nějaká voda zase uplynula a já opět slavím. Co bych si přála letos? Protože brýle už mám a konec covidu-coviďáckýho si můžu vroucně přát tak jako tak, chtěla bych vás moc poprosit, jestli byste neutrousili korunu do kasičky břevnovského komunitního centra Nesedím, sousedím.  Je to skvělé místo a svého času jsem to tam považovala za svůj druhý obývák v blízkém sousedství.
Upřímně, bez kácéčka by Břevnov snad ani nebyl Břevnovem! 
A teď už jenom - kdy se tam potkáme?

Děkuji vám,
Anna

 
Nesedím, sousedím je břevnovské komunitní centrum pro všechny generace. Funguje již 4 roky a jejich vrátky prošlo více než 2000 návštěvníků, z nichž většina se vrací opakovaně. Mezi klíčové návštěvníky, pro které dlouhodobě připravují program na míru patří senioři a seniorky, rodiče s malými dětmi, děti a cizinci.

Nesedím, sousedím, z. s.
Díky vaší podpoře budeme moct pokračovat v oblíbených aktivitách v prostorech našeho centra, dříve zanedbaného domku uprostřed břevnovského sídliště, kde provozujeme nízkoprahové kluby, kroužky, kurzy a cvičení pro všechny generace a sociální skupiny. Po čtyřech letech existence nám skončila evropská dotace a musíme se postavit na vlastní nohy.
Břevnov nedělá jen Bělohorská! Od roku 2017 nemusí Břevnováci jen korzovat nahoru a dolů po svém bulváru, mohou se potkávat a trávit spolu aktivně čas u nás, v komunitním centru Nesedím, sousedím. Od nejmladších po nejstarší. Od dopoledních klubů pro rodiče s malými dětmi přes odpolední kurzy a cvičení pro starší děti a seniory až po večery určené pro všechny generace.
Můžete si u nás protáhnout kosti i mozkové závity, naučit se psát noviny, hrát v sousedském orchestru, zatancovat si či se nechat ostříhat. Ruční práce s přírodními materiály, promítání i besedy, sousedské snídaně jsou samozřejmostí.

V napínavém roce 2020 se ukázalo, že máme dostatečně silnou základnu nadšenců, kteří nám dobrovolně pomáhají jednak v péči o sousedské vztahy s nejohroženější skupinou obyvatel (poskytli jsme v jarní vlně pomoc přibližně 60 místním seniorům, dostali a rozdali na tisíc roušek), jednak v péči o naše centrum: díky vlně podpory se nám podařilo zrekonstruovat přístup ke KC včetně propustné dlažby a důstojného přístřešku na kočárky a KPZ. Děkujeme všem přispěvatelům!

A z čeho financujeme program a provoz centra? Doposud jsme fungovali díky grantům, ale věděli jsme, že na tom se budoucnost stavět nedá. No a teď se právě nacházíme v situaci, které jsme se obávali - další velkou dotaci už se nám podle všeho získat nepodaří. Od roku 2021 platí, že opravdu každá koruna získaná od našich příznivců nám pomůže pokračovat v aktivitách, na které si tolik obyvatel Břevnov i širšího okolí už zvyklo.

Nechceme náš domeček, který jsme zvelebili, opouštět, chceme být nadále břevnovským obývákem, kde se všichni pospolu budeme cítit dobře.
Vaše příspěvky nám jednak pomáhají platit náklady, které z grantů hradit ani nejde (energie, topení, účetnictví ad.), jednak na náklady spojené s pomocí seniorům v době pandemie.
A od nového roku budou určeny také na pokrytí nákladů za program pro lidi v nouzové sociální situaci, pro něž jsme tady především.

 Moc děkujeme za podporu.

Všechno nejlepší!

Marie Čermáková

Happy birthday Anno!

Anna Hradilková
300 Kč

Ať žije Anča!

Kateřina Ratajová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nesedím, sousedím, z. s., projekt: Podporuji komunitní centrum Nesedím, sousedím