CZ / EN
Jan Kroupa: Dárcovská výzva pro projekt Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!

Dva Jenda!

vybíráme od 20.10.2021
105 105 Kč
vybráno 146 % z 72 000 Kč

přispělo

104 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Cesta domů slaví letos 20 let, a na tom, jak se v Česku poslední dobou přemýšlí a mluví o umírání, je znát, kolik perfektní práce - společně s ostatními hospici - za tu dobu odvedla. 
Jenda Mongol Tesárek, jehož starší ségra tam od začátku v Cestě pracuje, slaví letos 50 a Jenda Kroupa, který s Cestou domů také už roky spolupracuje, ještě o dva víc. A tak slovo dalo slovo, a protože se nám fakt líbí, co Cesta domů dělá a fandíme jí, rozhodli jsme se oslavit narozeniny společně: všechny dárky dostane Cesta domů a my všichni si odneseme radost z toho, že jsme jejich prostřednictvím mohli společně pomoct dalším lidem zemřít tak, jak si přáli - doma mezi svými nejbližšími. My si to totiž jednou, až přijde náš čas, oba přejeme taky, aby bylo jasno. Je to velká věc!  Jo, a 20 plus 50 a 2 navrh je celkem 72, takže to je náš cíl: pojďme se složit na 72 tisíc pro Cestu domů ke společným narozeninám!
Pro všechny, kdo si radost z této narozeninové oslavy nenechají ujít a rozhodnou se při této příležitost Cestu domů podpořit, jsme navíc připravili odměnu v podobě nebývalého benefičního koncertu legendy urban-country Sketa Fotr ve Sladovně chráněného pivovaru Chříč (https://www.pivovarchric.cz/kontakt/) 20.listopadu večer (cca od 18:00, Sketa Fotr cca ve 21:00). Na půdě pivovaru lze ve spacáku na karimatce přespat. Především ovšem bude na hudebním večírku možné si popovídat s ředitelkou Cesty domů, zatančit si s vedoucí služeb a chystáme další hudební i jiná setkání a překvapení, možná vystoupí sebevědomý písničkář a teenage šansoniérka.
Těšíme se na vás velice - a moc děkujeme! 
Dva Jenda
https://www.facebook.com/simon.ornest1/videos/2257591210930767
Cesta domů, z.ú.
Oslavte s námi své letošní narozeniny uspořádáním narozeninové sbírky mezi přáteli a kamarády. Místo hmotných dárků tak vaši blízcí přispějí na služby Cesty domů. Radost z oslavy tak budou mít všichni. Podpořte Cestu domů dárkem k narozeninám.
Připomínka 20 let je příležitost k bilancování, zamyšlení, ale i k oslavám, radosti a obdarovávání. Cesta domů roste. Vděčíme za to mnohému a mnohým, ale může se to dít hlavně díky velkorysosti dárců. Ať jsou drobní nebo velcí, přinášejí Cestě domů svobodu a nezávislost. Více jak polovinu rozpočtu Cesty domů totiž tvoří dary od Vás. Děkujeme!

Podpořte Cestu domů jako povzbuzení do dalších 20 let.
Pro Vaši lepší představu, co za Váš dar můžeme například zajistit:
  • 400 Kč -  ochrana pro zdravotníka při péči o covid pozitivního pacienta 
  • 800 Kč -  sada jednorázových pomůcek pro domácí péči o dětského hospicového pacienta 
  • 1 200 Kč -  doprava a montáž polohovací postele u pacienta doma 
  • 2 000 Kč -  jízdné MHD pro celý terénní tým odlehčovacích služeb na jeden měsíc 
  • 3 200 Kč -  dva pohotovostní výjezdy sestry k pacientovi 
  • 8 000 Kč -  práce celé poradny na jeden den (podpora 15 klientů) 
Děkujeme za každou částku a projevenou důvěru. Velmi si jich vážíme!
Již 20 let se Cesta domů snaží, aby lidé, kteří si to přejí, mohli zemřít doma, tam, kde to mají rádi a kde se necítí sami. Podporuje jejich rodiny, aby péči zvládly a aby pro ně čas v závěru života byl naplněný nejen starostmi a vypětím, ale i možností společně se scházet, vzpomínat, loučit se.  Během dvou desetiletí Cesta domů doprovodila téměř 3 500 umírajících. Pokouší se také prosazovat v české společnosti změny v přístupu k umírání, které vedou k lepší informovanosti, zmírnění tabu a k posílení vědomí, že strávený čas s nemocnými a umírajícími mnohdy připomíná nečekaně objevený poklad.


Jendo vše nejlepčí!!!

Ondřej Zima
1 000 Kč

Čau kluci, dobře to oslavte, připíjím Vám v Kišiňově basarabským červeným!

Stanislav Kazecky
1 000 Kč

Krásné narozeniny všem třem oslavencům! a ať se vám na vašich dalších cestách pěkně "vyšlapuje":-)

Markéta Červenková

Taky Vás jednou budu potřebovat. Díky.

Petr Skočdopole
1 000 Kč

Všechno nejlepší a hezkou oslavu!

Martina Tesařová
500 Kč

Všechno nejlepší 😘

LEN

Všechno nejlepší a zdar dobrému dílu!

Petr Svatoš
1 000 Kč

Všechno nejlepší, Jendo. Tobě i Cestě domů.

Jana Havlenová

:)

Marie Čermáková
500 Kč

Honzo, počítám s tím, že si v Chříči spolu zatancujeme a připijeme s Ruth a ostatními na Cestu domů!

Martina Břeňová
1 072 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Cesta domů, z.ú., projekt: Cesta domů slaví 20 let, slavte s námi!