Petr Šmíd: Dárcovská výzva pro projekt Tým odvahy

Bátor Tábor: Běžíme pro odvahu

vybíráme od 9.6.2021
6 500 Kč
vybráno 65 % z 10 000 Kč

přispělo

6 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Moje osobní běžecká výzva v rámci běhu Běžíme pro odvahu, jehož výtěžek poputuje na podporu nadace Bátor Tábor. Ke každé koruně přidám jednu další.
O Běžíme pro odvahu: Charitativní běh Běžíme pro odvahu podpoří zážitkovou terapii nadace Bátor Tábor a pomůže tak dodat odvahu a úsměv do života dětí s vážným onemocněním. Každý kilometr pomůže! Posláním Bátor Tábora (v maďarštine znamená odvaha) je zlepšovat životy dětem a jejich rodinám žijícím s rakovinou nebo jinou vážnou nemocí. Činí tak pomocí unikátní, mezinárodně prověřené zážitkové terapie a přináší zážitky, které mění život dětí a dodávají jim energii a odvahu, potřebnou pro uzdravení a následný návrat do běžného života. V rámci výzvy “Běžíme pro odvahu” se budeme snažit docílit částky 90.000 Kč.
Více na:
https://www.myteporazime.cz/zavody/bezime-pro-odvahu/

Ve středu jsem svůj cíl ještě nedosáhl, ale další pokus už je na cestě 😎


Založení výzvy

Nadační fond Nadace Bátor Tábor Česká republika
Tým odvahy získává finance pro vážně nemocné děti z ČR, aby se mohly zdarma zúčastnit programů zážitkové terapie, které jim pomáhají v boji s jejich nemocí, v navazování kontaktů se svými vrstevníky, v budování sebevědomí a získávání odvahy. Vzhledem k pandemii probíhaly programy v letech 2020 a 2021 online a děti se připojovaly buď z nemocnice nebo z domova. Zrealizovali jsme několik online programů a 8 týdenní virtuálních táborů pro děti s rakovinou, cystickou fibrózou, diabetem a svalovou dystrofií. Koncem dubna 2022 se nám povedlo uskutečnit první rodinný tábor pro onkologicky nemocné děti v Podještědském sportovním areálu. V létě plánujeme virtuální tábory pro děti, které se kvůli nemoci nemůžou zúčastnit tradičních táborů a příští rok bychom chtěli obnovit pobyty českých dětí ve speciálním táboře v Maďarsku - v Bátor Táboře (Bátor znamená maďarsky odvaha). Podpořte naše odvážné sportovce a darujte libovolnou částku Nadaci Bátor Tábor!
Posláním Nadace Bátor Tábor je sloužit vážně nemocným dětem a jejich rodinám. Setkáváme se s nimi v nemocnicích, pomáháme jim vrátit se do života prostřednictvím terapeutických táborů a držíme je za ruce při návratu do školy. Cílem našich programů je zmírnit duševní zátěž, která s vážnou nemocí souvisí.
Všechny naše programy jsou zdarma a jsou vytvořeny tak, aby rozvíjely dovednosti, které jsou potřebné k úspěchu v životě.

Bátor Tábor funguje ve čtyřech zemích a je jediným táborem svého druhu ve Střední Evropě. Je taky součástí mezinárodní organizace Serious Fun Children’s Network – světového sdružení táborů pro děti s vážnou nemocí, které v roce 1988 založil herec Paul Newman.

Běžci Týmu Odvahy v minulých letech:Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadační fond Nadace Bátor Tábor Česká republika, projekt: Tým odvahy