Emílie Novotná: Dárcovská výzva pro projekt Adopce nablízko

V bílém plášti mezi Papuánci

vybíráme od 22.2.2021
112 118 Kč
vybráno 187 % z 60 000 Kč

přispělo

80 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jmenuji se Emílie, je mi 23 let a čtvrtým rokem studuji medicínu. Vydávám se na roční dobrovolnou službu na Papuu Novou Guineu. Budu působit jako zdravotník a učit biologii na střední škole v hlavním městě Port Moresby, která poskytuje zázemí a vzdělání studentům, kteří by si ho jinak nemohli dovolit. Zároveň budu pomáhat na místní klinice. 
Pevně věřím, že každý by měl mít přístup k vzdělání a zdravotní péči a každý by měl mít někoho, kdo ho má rád. S radostí chci darovat rok svého života chudým a sociálně znevýhodněným mladým lidem a dětem, kteří takové štěstí nemají.
Přidáte se?
P.S. Cokoliv se vybere nad rámec této výzvy, půjde do fondu na letenku zpátky, která není v částce započítaná. Chtěla bych se ještě vrátit. :) Děkuji!


Je to už víc než deset let, kdy jsem poprvé slyšela o projektu Adopce na blízko, který je zaštítěn Salesiánskou asociací Dona Bosca. Tehdy jsem si řekla: To je dobrá věc, to má smysl!
Adopce na blízko vysílá dobrovolníky do celého světa, kde pomáhají ohroženým dětem a mládeži. Tráví s nimi čas, doprovází je a zkrátka je mají rádi. Pro mě je důležitý důraz na osobní vztah mezi lidmi, který salesiánské misie zdůrazňují. Často je úsměv, pohlazení a pozorné naslouchání léčivé podobně jako návštěva u lékaře v ordinaci. Já si Papuu nevybrala, Papua si vybrala mě – konkrétní místo, kde dobrovolník svůj rok stráví, je vybráno na základě jeho dovedností a aktuální potřeby. Když mi však byla nabídnutá Papua, přijala jsem okamžitě, a až poté ji začala hledat v atlase.
Pedagogická a zdravotnická činnost nelze oddělit od upřímné touhy se sám něco nového dozvědět a obohatit se o jiný pohled na svět. Je to právě vyvážený a láskyplný vztah, který zřetelně hlásá zprávu: na tobě záleží! Tvůj život je důležitý a nejsi na to sám. Je tu někdo, kdo tě má rád. 
 
Za veškerou pomoc, ať už finanční či psychickou, za každou modlitbu, myšlenku, za každé slovo podpory, které mi dodává odvahy, Vám neskonale děkuji!


Salesiánská asociace Dona Boska, z.s.
Umožňujeme mladým lidem zapojit se na několik týdnů až jeden rok do činnosti některého salesiánského zařízení pro děti a mládež ve světě, například v Indii, Mexiku, Keni, Zambii, Angole, Ekvádoru, Bulharsku či jinde. Dobrovolníka můžete podpořit – adoptovat, váš příspěvek bude použit na uhrazení nákladů spojených s realizací dobrovolnické služby, jako jsou například očkování, víza, letenky a podobně. Dobrovolnickou službu zaštiťuje SADBA (Salesiánská asociace Dona Boska).

Naše milá Emilko, přejeme Ti na Tvé cestě "poutí" hodně sil, Boží požehnání, samé dobré lidi kolem Tebe a s Tebou. Opatruj se, splň si Tvůj velký sen. Objímáme Smetánci

Gabriela Smetanová
1 000 Kč

Dobrou cestu, Emca! Dej na sebe pozor. :)

Charlotte Wagner
1 500 Kč

Mata
1 000 Kč

Halire dělají talíře. Hodně štěstí Emco.

Ondřej Hruby
500 Kč

Asi jediná věc, která mi za posledních pár měsíců dává smysl... Díky!!

Klara Novakova
3 500 Kč

Pomáhej co to jde a ne, že se necháš sežrat :)

Lukáš Prchal

Šťastnou cestu!

Marie Vaňková
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Salesiánská asociace Dona Boska, z.s., projekt: Adopce nablízko