Ryzáček z.s.: Dárcovská výzva pro projekt O koně je potřeba se postarat i když jsou střediska zavřená

Příspěvek na péči o hiporehabilitační koně

vybíráme od 10.4.2020
1 100 Kč
vybráno 1 % z 200 000 Kč

přispěli

3 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Naše hiporehabilitační středisko Ryzáček, z.s. se jako mnoho jiných aktuálně potýká s velice náročnou situací. Chybí nám finanční prostředky na zajištění potřebné péče o naše čtyřnohé terapeuty. Nemůžeme poskytovat služby, čímž jsme přišli o příspěvky od našich klientů a bohužel nevíme kdy a zda vůbec získáme finance z ostatních zdrojů.  Pokud můžete podpořte nás. Děkujeme za jakoukoliv podporu 
Hiporehabilitační služby poskytujeme již 12 let. Máme 8 koní - z toho 3 certifikované, 4 v přípravě a jednu kobylku v očekávání. Nelze říci, kdy budeme moci rozběhnou provoz a v jaké intenzitě ani zda budeme schopni zajistit finanční prostředky na potřebnou péči o koně pro následující období.      
Česká hiporehabilitační společnost, z.s.
Nejasná situace, velmi pravděpodobné uzavření areálů, což znamená nulový příjem. Možná i víckrát, kdo ví. Momentálně sdružujeme 62 středisek nabízející rehabilitační služby více jak 6000 klientům prostřednictvím 280 speciálně připravených koní. Vybrané finance pomůžou střediskům zachovat provoz a tak udržet hiporehabilitaci pro děti a dospělé se širokou škálou zdravotních problémů.
Aktualizace 22. 12. 2020
Děkujeme všem, kdo přispěli na sbírku pro hiporehabilitační střediska. Část jsme již předali na jaře, nyní naše střediska ví, že pokud budou potřebovat finance na překlenutí určitého období, mohou si kdykoliv požádat. Je nám jasné, že situace s uzavřením provozu bude ještě opakovat, možná i víckrát, kdo ví. Proto sbírku necháváme aktuální - můžete jí sledovat zde.

Hiporehabilitační střediska s nejvyšší pravděpodobností opět zavřou areály pro klienty a tím také se uzavře možnost výdělku. Provozovatelé se poučili z jarní i podzomní krize. Maximálně se uskromnili, mnoho z nich změnilo pracovní postupy, rozšířili nabídky programů, zeštíhlili pracovní týmy. Ani nyní nemají ruce v kapsách a čekají na zázrak. Aktivně hledají cesty jak provoz středisek zachovat a udržet pro své klienty tolik žádanou hiporehabilitaci, ale světlo na konci tunelu úplně nezáří. Finanční pomoc jim tuto situaci umožní překonat.


Mluví za nás čísla i příběhy: Česká hiporehabilitační společnost, z.s. (ČHS) je tu již 30 let. Každý rok projde stájemi, které ČHS zaštiťuje jako garant, více než 6000 klientů se zdravotním znevýhodněním. Nejčastěji jde o děti. Právě u dětí pak tato forma terapie hraje velmi významnou roli – dítě se může podařit rozchodit, i když nad ním už zdravotnický systém „zlomil hůl“. Podobných případů máme nespočet.


Stájí, které v ČR poskytují hipoterapii a hiporehabilitaci, je celkově nedostatek. Mnoho klientů (např. v Praze) čeká v dlouhých seznamech na volné místo. Proto nechceme dopustit, aby se tento počet ještě snižoval.


Mnohým z vás už terapeuti a jejich speciálně vycvičení koně pomohli-mnohým ještě pomohou, pokud nám pomůžete to zvládnout. Nikdy není jisté, že právě vy nebo vaše okolí nebude našich služeb v budoucnu potřebovat.

NENECHTE NÁS V TOM SAMOTNÉ!