Lucie Hovorková: Dárcovská výzva pro projekt NENECHTE ZKRACHOVAT HIPOREHABILITAČNÍ STÁJE!

Příspěvek na péči o hiporehabilitační koně

vybíráme od 6.4.2020
1 800 Kč
vybráno 60 % z 3 000 Kč

přispělo

6 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
I naše středisko Horticon, z.s. má problém jak přestát toto náročné období, výpadek příspěvků od našich uživatelů, ohrožuje zajištění péče o koně ...
Uvidíme, jak dlouho budou trvat karanténní opatření a zda se provoz rozeběhne v původních kolejích. Pokud tomu tak nebude, budeme mít problém uživit koně v zimě, kdy jsou na krmivo největší náklady. Jaro, léto a podzim jsou hlavním zdrojem příjmů pro překonání zimního období.
Česká hiporehabilitační společnost, z.s.
Právě to se teď bez vaší pomoci může stát – nemůžeme pracovat, klienti k nám aktuálně na terapie nemohou a tím stáje nezískávají potřebné finance na svou činnost – tedy v základu např. na krmení koní apod. Pro mnoho středisek tato situace je likvidační. Týká se to 57 středisek, 6000 klientů a 280 speciálně připravených koní!
Stájí, které v ČR poskytují hipoterapii a hiporehabilitaci, je celkově nedostatek. Mnoho klientů (např. v Praze) čeká v dlouhých seznamech na volné místo. Proto nemůžeme dopustit, aby se tento počet ještě snižoval.

Mluví za nás čísla i příběhy: Česká hiporehabilitační společnost, z.s. (ČHS) je tu již 30 let. Každý rok projde stájemi, které ČHS zaštiťuje jako garant, více než 6000 klientů se zdravotním znevýhodněním. Nejčastěji jde o děti. Právě u dětí pak tato forma terapie hraje velmi významnou roli – dítě se může podařit rozchodit, i když nad ním už zdravotnický systém „zlomil hůl“. Podobných případů máme nespočet.Mnohým z vás už terapeuti a jejich speciálně vycvičení koně pomohli-mnohým ještě pomohou, pokud nám pomůžete to zvládnout. Nikdy není jisté, že právě vy nebo vaše okolí nebude našich služeb v budoucnu potřebovat.

NENECHTE NÁS V TOM SAMOTNÉ!
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Česká hiporehabilitační společnost, z.s., projekt: NENECHTE ZKRACHOVAT HIPOREHABILITAČNÍ STÁJE!