Iva Kolevová: Dárcovská výzva pro projekt Nevypusť duši

Pojďme společně nevypustit duši 🎈

vybíráme od 17.6.2019
6 000 Kč
vybráno 40 % z 15 000 Kč

přispělo

15 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Milí přátelé!
Ve čtvrtek 20. června 2019 slavím své třicáté narozeniny. Protože radost z drahých dárků nebo okázalých hostin nevydrží moc dlouho, přála bych si, abychom společně mé kulatiny využili na dobrou věc a podpořili organizaci Nevypusť duši.

A moje výzva? Podaří se nám za každý rok mého života vybrat 500 Kč na další práci organizace?
Děkuji všem, kteří se rozhodnou poslat jakýkoliv příspěvek. Každý se totiž počítá a já za něj budu moc ráda 💜
Děkuji také těm, kteří tuto výzvu podpoří sdílením nebo o ní řeknou svým známým.

Za Nevypusť duši stojí mladí psychologové, lékaři a studenti těchto oborů. Jejich aktivity jsou zaměřené na duševní zdraví, osvětu a prevenci duševních onemocnění. Jezdí po středních školách, kde mluví o duševním zdraví, ukazují, jak se o něj starat a vyvrací o něm mýty. Mnozí z nich sami zažili duševní onemocnění v mladém věku a své příběhy sdílí dál. Proto mají můj obdiv a zaslouží si podporu. 
Co pro Nevypusť duši znamená tato podpora?
Vybrané finance pomůžou vyškolit více lektorů, uhradí jim cestu do škol všude po republice nebo zajistí tisk materiálů, které při aktivitách potřebují. Podpoří také přípravu workshopu pro učitele, na kterém se pracovalo 9 měsíců. Příspěvek použijeme také například na odbornou supervizi, která umožňuje, aby na své psychické zdraví nezapomínali sami lektoři, dále se zlepšovali a posouvali.

Proč zrovna Nevypusť duši?
Je to organizace, kterou sleduji už dlouho a před několika týdny jsem se připojila k jejímu týmu jako projektová manažerka. Vnímám všechny úspěchy a práci, kterou mají za sebou a zároveň každý den cítím energii, s jakou chtějí dělat ještě víc. Jejich práce má smysl - chceme, aby se o duševním zdraví mluvilo stejně jako o fyzickém. Aby o něm nekolovaly mýty. Chceme vzdělávat mladé lidi, aby věděli, kde hledat pomoc a jak řešit své případné problémy. Chceme, aby lidé v Česku nevypustili duši. 

Mockrát všem děkuju 💜

Iva
Nevypusť Duši, z. s.
Iniciativa Nevypusť duši informuje Česko o duševním zdraví. Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme a pomáháme v oblasti duševního zdraví a psychických onemocnění.
Jsme Nevypusť duši, tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň mají někteří z nás osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku.
 
Vedeme úspěšnou kampaň na sociálních sítích, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka o duševním zdraví. 
Boříme mýty, které často obklopují psychiatrická onemocnění, šíříme fakta a zdůrazňujeme důležitost prevence od útlého věku. 
Sdílíme příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.
Tvoříme originální infografiky (např. Manuál pro blízké) a překládáme kvalitní zahraniční materiály.
 
Pronikli jsme i do offline světa – vyvinuli jsme unikátní workshop duševní zdravovědy pro studenty středních škol, zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví. Máme za sebou pilotní a post-pilotní fázi a plánujeme rozšíření tohoto programu do škol po celé republice. Trénujeme nové lektory a připravujeme i pásmo pro základní školy a učitele.
 
Vaše příspěvky pomohou například k tomu, abychom vyškolili lektory, dopravili je do škol a vytiskli třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro blízké. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se více profesionalizovat a vyvíjet třeba právě workshopy pro učitele a mladší děti.

Z naší tvorby


✊🏻✊🏻✊🏻
Radka Hoďová
Vše nej Ivuš! A poklona za nápad! :-)
Dan
Všechno nejlepší, Ivuško!
K.
Ivuško všechno nejlepší! v.
Vojta P
Všechno nejlepší!
marketa blahova
Drzim palce :)
Michaela Patoprstá
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Nevypusť duši