Iva Kolevová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Nevypusť duši a prevenci duševních obtíží 💜

Pojďme společně nevypustit duši 🎈

vybíráme od 17.6.2019
6 000 Kč
vybráno 40 % z 15 000 Kč

přispělo

15 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Milí přátelé!
Ve čtvrtek 20. června 2019 slavím své třicáté narozeniny. Protože radost z drahých dárků nebo okázalých hostin nevydrží moc dlouho, přála bych si, abychom společně mé kulatiny využili na dobrou věc a podpořili organizaci Nevypusť duši.

A moje výzva? Podaří se nám za každý rok mého života vybrat 500 Kč na další práci organizace?
Děkuji všem, kteří se rozhodnou poslat jakýkoliv příspěvek. Každý se totiž počítá a já za něj budu moc ráda 💜
Děkuji také těm, kteří tuto výzvu podpoří sdílením nebo o ní řeknou svým známým.

Za Nevypusť duši stojí mladí psychologové, lékaři a studenti těchto oborů. Jejich aktivity jsou zaměřené na duševní zdraví, osvětu a prevenci duševních onemocnění. Jezdí po středních školách, kde mluví o duševním zdraví, ukazují, jak se o něj starat a vyvrací o něm mýty. Mnozí z nich sami zažili duševní onemocnění v mladém věku a své příběhy sdílí dál. Proto mají můj obdiv a zaslouží si podporu. 
Co pro Nevypusť duši znamená tato podpora?
Vybrané finance pomůžou vyškolit více lektorů, uhradí jim cestu do škol všude po republice nebo zajistí tisk materiálů, které při aktivitách potřebují. Podpoří také přípravu workshopu pro učitele, na kterém se pracovalo 9 měsíců. Příspěvek použijeme také například na odbornou supervizi, která umožňuje, aby na své psychické zdraví nezapomínali sami lektoři, dále se zlepšovali a posouvali.

Proč zrovna Nevypusť duši?
Je to organizace, kterou sleduji už dlouho a před několika týdny jsem se připojila k jejímu týmu jako projektová manažerka. Vnímám všechny úspěchy a práci, kterou mají za sebou a zároveň každý den cítím energii, s jakou chtějí dělat ještě víc. Jejich práce má smysl - chceme, aby se o duševním zdraví mluvilo stejně jako o fyzickém. Aby o něm nekolovaly mýty. Chceme vzdělávat mladé lidi, aby věděli, kde hledat pomoc a jak řešit své případné problémy. Chceme, aby lidé v Česku nevypustili duši. 

Mockrát všem děkuju 💜

Iva
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Na našich interaktivních workshopech se potkáváme se středoškolskými i vysokoškolskými studenty a studentkami, vyučujícími, navštěvujeme i firmy, opečováváme sociální pracovníky a pracovnice a vidět nás můžete kdekoliv je třeba. Snažíme se našimi fialovými infografikami zaplavit svět a vytvořit z něj místo, ve kterém se nikdo nebojí říct si o pomoc a ví, kde ji najít. Podpořte nás a buďte v tom spolu s námi!

Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Tak proč se o něm mluví o tolik méně? Podpořte Nevypusť duši a změňte to společně s námi 💜

Jakákoliv částka pomáhá. Díky ní budeme moci: 

 • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy, veřejnost a sociální pracovníky*ce
 • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
 • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
 • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
 • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
 • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Začali jsme jako malá kampaň na sociálních sítích, která zlepšovala informovanost Česka o duševním zdraví. Od roku 2016 fungujeme jako nezisková organizace, která má za sebou:

 • více než 16 000 studentů*ek z celé ČR, kteří ví, jak pečovat o svou duši
 • již více než 1 600 absolventů a absolventek programů pro vyučující
 • přes 13 000 účastníků a účastnic akcí pro vysoké školy, veřejnost a firmy
 • rozšiřující se tým mladých lektorů a lektorek, kteří se v Nevypusť duši učí, jak by měla vypadat péče o duševní zdraví v budoucnosti
 • spuštění e-mailové poradny, která pomáhá lidem najít správný směr v oblasti péče o duši
Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře. 
Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem. 
Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz. 

Naše práce získala řadu ocenění:

Cena SDGs - 1. místo
Na podzim 2021 jsme získali Cenu SDGs udělovanou Asociací společenské odpovědnosti. V kategorii Veřejná sféra si Nevypusť duši odnesla 1. místo s projektem Duševní zdravověda pro středoškoláky a středoškolačky.

Cena SozialMarie
V roce 2021 získal náš projekt Duševní zdravověda pro středoškoláky ocenění SozialMarie za sociální inovace. Z 299 projektů ze 6 zemí se Nevypusť duši umístila mezi 15 nejlepšími.

Cena EHS
Evropský hospodářský a sociální výbor nám na začátku roku 2021 udělil Cenu za občanskou solidaritu za péči o duševní zdraví středoškoláků během pandemie. S programem pro SŠ jsme se zařadili mezi 23 projektů z EU a Velké Británie bojujících proti onemocnění COVID-19 a jeho důsledkům.

✊🏻✊🏻✊🏻

Radka Hoďová

Vše nej Ivuš! A poklona za nápad! :-)

Dan

Všechno nejlepší, Ivuško!

K.

Ivuško všechno nejlepší! v.

Vojta P

Všechno nejlepší!

Marketa Blahova

Drzim palce :)

Michaela Patoprstá
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte Nevypusť duši a prevenci duševních obtíží 💜