Iva Kolevová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte nás

Pojďme společně nevypustit duši 🎈

vybíráme od 17.6.2019
6 000 Kč
vybráno 40 % z 15 000 Kč

přispělo

15 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Milí přátelé!
Ve čtvrtek 20. června 2019 slavím své třicáté narozeniny. Protože radost z drahých dárků nebo okázalých hostin nevydrží moc dlouho, přála bych si, abychom společně mé kulatiny využili na dobrou věc a podpořili organizaci Nevypusť duši.

A moje výzva? Podaří se nám za každý rok mého života vybrat 500 Kč na další práci organizace?
Děkuji všem, kteří se rozhodnou poslat jakýkoliv příspěvek. Každý se totiž počítá a já za něj budu moc ráda 💜
Děkuji také těm, kteří tuto výzvu podpoří sdílením nebo o ní řeknou svým známým.

Za Nevypusť duši stojí mladí psychologové, lékaři a studenti těchto oborů. Jejich aktivity jsou zaměřené na duševní zdraví, osvětu a prevenci duševních onemocnění. Jezdí po středních školách, kde mluví o duševním zdraví, ukazují, jak se o něj starat a vyvrací o něm mýty. Mnozí z nich sami zažili duševní onemocnění v mladém věku a své příběhy sdílí dál. Proto mají můj obdiv a zaslouží si podporu. 
Co pro Nevypusť duši znamená tato podpora?
Vybrané finance pomůžou vyškolit více lektorů, uhradí jim cestu do škol všude po republice nebo zajistí tisk materiálů, které při aktivitách potřebují. Podpoří také přípravu workshopu pro učitele, na kterém se pracovalo 9 měsíců. Příspěvek použijeme také například na odbornou supervizi, která umožňuje, aby na své psychické zdraví nezapomínali sami lektoři, dále se zlepšovali a posouvali.

Proč zrovna Nevypusť duši?
Je to organizace, kterou sleduji už dlouho a před několika týdny jsem se připojila k jejímu týmu jako projektová manažerka. Vnímám všechny úspěchy a práci, kterou mají za sebou a zároveň každý den cítím energii, s jakou chtějí dělat ještě víc. Jejich práce má smysl - chceme, aby se o duševním zdraví mluvilo stejně jako o fyzickém. Aby o něm nekolovaly mýty. Chceme vzdělávat mladé lidi, aby věděli, kde hledat pomoc a jak řešit své případné problémy. Chceme, aby lidé v Česku nevypustili duši. 

Mockrát všem děkuju 💜

Iva
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 13 000 studentů a studentek. Naše otevřené programy absolvovalo více než 9 000 účastníků a účastnic. Od roku 2019 intenzivně pracujeme s vyučujícími středních i základních škol a dosud jsme proškolili více než 1 100 učitelů a učitelek. Přispějte na naše aktivity a pomozte nám vytvářet svět, kde je o lidské duše postaráno a nikdo se nebojí říct si o pomoc.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy a veřejnost
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře.

Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem.

Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz.  

✊🏻✊🏻✊🏻

Radka Acler

Vše nej Ivuš! A poklona za nápad! :-)

Dan

Všechno nejlepší, Ivuško!

K.

Ivuško všechno nejlepší! v.

Vojta P

Všechno nejlepší!

Marketa Blahova

Drzim palce :)

Michaela Patoprstá
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás