Tomáš Koudar: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Třicítka pro Lékaře bez hranic

vybíráme od 11.4.2019
10 499 Kč
vybráno 35 % z 30 000 Kč

přispělo

15 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
"Ahoj, jsem Tom a 12. července oslavím třicítku. Splněné přání by pro mne znamenalo vybrat třicet tisícovek pro Lékaře bez hranic, humanitární organizaci pomáhající obětem válečných konfliktů, přírodních katastrof a epidemií. Ročně tak nestranně, nezávisle a neutrálně ošetřují přes 10 milionů pacientů ve více než 70 zemích světa."

"Běhej pro zdraví své i jiných. Pokud by jsi, jako já, hledal možnost jak přispět, udělat svět pro mnoho lidí lepším a využít svůj dar jako motivaci, pojď se společně proběhnout! Připoj se ke mně na běžeckých závodech níže a daruj také  za každý finiš!"

"Každá koruna dělá rozdíl. Díky!"Daruj během:
Připoj se k mému cíli a daruj lepší zdraví sobě a pomoc těm, kterým chybí. Můžeme se spolu potkat na těchto závodech, po kterých pak ve finiši darujeme 500 korun. 500 korun znamená léčbu 20 dětí s malárií, nebo základní sadu chirurgických potřeb pro polní nemocnici.

Pokud míříš na jinou sportovní událost a chceš se motivovat k jejímu dokončení, daruj také a pochlub se co jsi zvládnul/a!

Daruj a pomož:
Každá sebemenší pomoc pomáhá. Co dokáží Lékaři bez hranic díky tvé pomoci?

  • Darováním 300 Kč zajistíš měsíční zásoby pitné vody pro 40 lidí
  • Darováním 500 Kč umožníš nákup lékařských sady pro rychlé ošetření
  • Darováním 1000 Kč poskytneš ošetření a měsíční zázemí pro uprchlíky z válečných zón a před přírodní katastrofou.
Díky, že děláš svět lepším!

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

za tk pro dobrou vec

Dárce

Nevim jak to v patek zvladnu, kazdopadne vsechno nejlepsi!

Venik

At poslouzi dobre veci :) diky za to ze jste, Lekari bez hranic

Sonia

Super nápad, Tome!👌🏼🙌🏼

Pavla Jozífová
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic