Klára Košuličová: Dárcovská výzva pro projekt Jamboree Amerika 2019: jamoddíl Lubora Šušlíka

Anička s Klárkou na Jamboree

vybíráme od 7.11.2018
14 140 Kč
vybráno 141 % z 10 000 Kč

přispělo

37 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Jamboree 2019, západní Virginie. Akce která je snem snad každého skauta. A my nejsme výjimkou.

Zdravíme! Jsme dvě ségry z Kuřimi, skautky.

 Každé 4 roky vyráží desítky tisíc skautů a skautek z téměř všech existujících zemí na celosvětové setkání - Jamboree. Letos to bude přes 50 tisíc skautů z asi 200 států. Z Česka se chystá výprava historicky největší, čítající rovných 500 mladých skautů, včetně nás. Asi vás nepřekvapí, že je to velmi finančně náročná akce, obvzlášť když jsme dvě. I když obě chodíme na brigády a všechny své úspory vkládáme na Jamboree, není v našich silách tolik vydělat.

Legendární kuchyň-group, my jsme ty dvě nejvíc vpravo.
Klárka jako budha aneb táborová scénka.

Bylo nám trapné o sobě něco psát (:D), proto jsme poprosily naše kamarády ze střediska aby o nás něco řekli.

Anička a Klárka. Znám je už pět let. Jsou to holky pro každou zábavu. Dvojčata, ale každá úplně jiná. Anička nádherně zpívá a hraje na kytaru, s Klárkou si zase můžu povídat o čemkoli a pro skaut dělá vše, co je v jejích silách. Na táboře je Anička hlavní vedoucí kuchyně a s Klárkou jsem se podílel na vymýšlení celotáborové hry. A proč jim přispět? Myslím že si to určitě zaslouží, kvůli jejich píli ve skautu. A taky proto, že dostat se na jamboree je jejich velký sen a jsem rád, že jim to vyšlo.
Hepi

Debata nad úskalími výstupu na Mount Everest. (Klárka a Hepi)

Košuličky? Mrzí mě, že nemůžu popsat všechno, je toho tolik...ale hlavní a nejdůležitější je, že kdybych je nepoznala, můj život by byl totálně trapnej. Jsou to dvě skvělý borky, který vždycky pomůžou. Když jste s nima, vznikají ty nejlepší zážitky - třeba když jsme s Aničkou stopovaly z tábora na tábor, nebo když zkoušíme novej dvojhlas v písničce. Pečení čokoládových dobrot a lezení vícedélek s Klárčou. Obě dvě jsou skvělý bytosti s velkým srdcem, spoustou talentu a skvělým humorem. Prostě holky, který chcete mít kolem sebe. Moc jim Ameriku přeju a ráda jim k narozkám dám místo čokolády skvělej výlet plnej zážitků. Už teď se nemůžu dočkat, až mi budou všechno vyprávět. ♡
Šárka

Anička a Klárka
Jsou mé dvojčecí kamarádky kterým strášně hodně přeju být na jamboree! Protože ony si to zaslouží. Vlastně nevím kdo by pro mě představoval větší skautky. Anička s Klárkou to maj prostě v sobě. Mají takový to správný skautský charisma veselé mysli, jsou hrozně šikovný a chytrý. (Každá tak desetkrát víc než já.) Atd Atd. Vysypala bych tady milióny samé chváli protože to tak prostě je :D Hlavně ale jsou vždycky připraveny přiskočit ostatním na pomoc, i když to třeba nemusí být vůbec lehké. Pro mě toho udělaly nespočetný množství a mám je zaryté pěkně hluboko v srdíčku. A takové lidičky svět potřebuje a na Jamboree Anička s Klárkou prostě patří!
Pája


Tradiční snídaně na Sv. JiříKaždý malý příspěvěk nám pomůže.
A navíc!
Kdo sem aspoň dvacku vloží,
tomu Klárka báseň složí!
A to se vyplatí!

Děkujeme
Anička + Klárka

Skautská nadace Jaroslava Foglara
World Scout Jamboree – to je ta největší skautská akce vůbec a je snem každého skauta ji navštívit. Jamboree v roli účastníka lze však absolvovat jen jedinkrát za život! A bohužel jde o záležitost velice drahou – Jamboree 2019 se totiž koná v Americe. Drtivá většina českých zájemců tak šanci podívat se na Jamboree nikdy nedostane. Podpořte nás v reprezentaci České Republiky a pomozte skautům z Moravy splnit si svůj sen!

Co je vlastně to Jamboree?

Každé 4 roky vyráží desítky tisíc skautů a skautek z téměř všech existujících zemí na celosvětové setkání – Jamboree, aby vymýšleli, jak dělat svět lepším, seznamovali se, ale taky aby si užili dobrodružství, které nemá obdoby.
V létě 2019 se sejde přes 50 tisíc skautů z asi 200 států. Z Česka se chystá výprava historicky největší, čítající rovných 500 mladých skautů a skautek.

A kdo jsme my?

My jsme 40členná parta z Moravy, která je součástí české výpravy. 36 účastníků ve věku 14 – 17 let a 4 vedoucí. Těmto 40členným skupinám se říká jamoddíly a každý se jmenuje podle významné osobnosti z historie. My jsme si vybrali Lubora Šušlíka.

Všichni se známe necelý rok, avšak vytvořili jsme tu nejlepší partu! Každý člen našeho jamoddílu je neskutečně zapálený a nadšený do všeho, co se týká jamboree. Jako jamoddíl jsme měli dvě oficiální setkání, kde jsme se seznamovali navzájem, ale i s jamboreem.
Spousta našich účastníků hraje na hudební nástroje. No nebyla by škoda, kdyby to neslyšeli v Americe?

A tohle jsou vedoucí jamoddílu:

Nám to ale nestačí!

Naši účastníci jsou velice schopní, nadšení mladí lidé. Rozhodli se, že oficiální jamoddílová setkání jim jsou málo a organizují si vlastní, neoficiální, zvaná ZEWL. Proběhly už tři, uvažují o čtvrtém. A aby se mohli prezentovat všem, založili si i vlastní Instagram:  https://www.instagram.com/jo.l.suslika

Kromě toho se snaží všelijak si přivydělávat. Brigády jsou samozřejmostí, ale občas vyjdou i do ulic a nabízejí například cukroví za dobrovolný příspěvek na cestu.

Unbreakable

= nezlomitelní!  S tímto heslem jede celá česká výprava do Ameriky. Oslavujeme 30 let svobodného skautování. Tak dlouho se to nikdy nepovedlo! Český skauting toho za posledních 100 let prožil opravdu hodně. Třikrát byl zakázán režimy, třikrát vstal z popela, aby znovu mohl vychovávat českou mládež. O to se zasloužilo mnoho lidí. My neseme jméno našeho skautského bratra Billa a chceme jej co nejlépe prezentovat ve světě.

Kdo je teda ten Lubor Šušlík?

Lubor Šušlík patří mezi hrdiny totalitních režimů, jejichž odvaha a vytrvalost zůstává často opomenuta. Za odbojovou činnost stál během nacistického režimu na prahu šibenice, ale smrti o vlásek unikl. Svou statečnost prokázal při slavném boji o Pražský rozhlas a vytrval i o několik let později, když strávil dlouhé měsíce ve vyšetřovací vazbě komunistické StB. Na jaře 2018 získal nejvyšší možné skautské ocenění – řád stříbrného vlka. Toto ocenění smí vlastnit pouze 12 žijících lidí!
Pod jeho jménem vyrážíme do Západní Virginie reprezentovat český národ a český skauting.

Bill při předávání řádu stříbrného vlka (v levé trojici ten prostřední).

Kolik nás to bude stát?

Původně odhadovaná cena 45 tisíc na osobu šplhá se stále výše a výše a dosahuje astronomických částek. Společná cena pro celý jamoddíl bude pravděpodobně hodně přes 2 miliony korun. Každá ušetřená koruna pomůže skautům České republiky v létě 2019 skutečně do USA odletět.

Kdo se tedy necítí dost bohatě na to, aby nám přispíval vysokými částkami, i dvacetikoruna bude námi výborně využita :)

Kde se můžu dozvědět víc?

Příběh Lubora Šušlíka: https://www.skautskyinstitut.cz/stories/lubor-suslik-1928
Web českého kontingentu: https://www.jamboree.cz


Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 

Enjoy America! :-)
Parmen
Taaaak šťastnou cestu Holky a užijte si to tam. :-)
Václav Marek
500 Kč
Užijte si to! Pa
Karel Cimburek
250 Kč
Tak asi veselé Vánoce 😀 vysločilo to na mě ráno a vzpomněl jsem si, že jsem chtěl přispět. Ať se líbí, třeba se ještě potkáme 😉
Vojtěch Brhlík
250 Kč
Pozdravujte v Americe!
Petr Rokoský
Máte to mít 😇
PS. Tiše závidím 😂
Máslo
50 Kč
Zasloužíte si to!
Hepi
500 Kč
Zdareeeeeeec
Ondřej Sukač
100 Kč
Těším se na básničku a držím palce.🙂
David Ling
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Skautská nadace Jaroslava Foglara, projekt: Jamboree Amerika 2019: jamoddíl Lubora Šušlíka