Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Filantropie a dobrovolnictví

Jamboree 2019: jamoddíl Lubora Šušlíka

Navštívit Celosvětové jamboree, největší skautskou akci, je snem každého skauta. Jamboree v roli účastníka lze však absolvovat jen jednou za život. Kromě toho jde o záležitost velice drahou - letošní Jamboree se koná v Americe. Drtivá většina českých zájemců tak šanci podívat se na Jamboree nikdy nedostane. Podpořte nás v reprezentaci České Republiky a pomozte skautům z Moravy splnit si svůj sen!

27 870 Kč
vybráno 70 % z 40 000 Kč

zbývá

228 dní

přispělo

79 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Co je to Jamboree?

Každé 4 roky vyráží desítky tisíc skautů a skautek z téměř všech existujících zemí na celosvětové setkání - Jamboree. Letos to bude přes 50 tisíc skautů z asi 200 států. Z Česka se chystá výprava historicky největší, čítající rovných 500 mladých skautů.

Kdo jsme?

Součástí pětisetčlenného kontingentu České republiky jsme i my - 36 mladých, ambiciózních účastníků a 4 nadšení vedoucí z Moravy.

Foto z prvního setkání oddílu v Brně na Lesné
Foto z druhého setkání oddílu ve Vizovicích
Spousta našich účastníků hraje na hudební nástroje. No nebyla by škoda, kdyby to neslyšeli v Americe?

Kdo to je ten Lubor Šušlík?

Lubor Šušlík patří mezi hrdiny totalitních režimů, jejichž odvaha a vytrvalost zůstává často opomenuta. Za odbojovou činnost stál během nacistického  režimu na práhu šibenice, ale smrti o vlásek unikl. Svou statečnost prokázal při slavném boji o Pražský rozhlas a vytrval i o několik let později, když strávil dlouhé měsíce ve vyšetřovací vazbě komunistické StB. Pod jeho jménem vyrážíme do Západní Virginie reprezentovat český národ.
Lubor Šušlík, hrdina Jihomoravského jamoddílu

Kolik nás to bude stát?

Původně odhadovaná cena 45 tisíc na osobu šplhá se stále výše a výše a dosahuje astronomických částek. Společná cena pro celý jamoddíl bude pravděpodobně hodně přes 2 miliony korun. Každá ušetřená koruna pomůže skautům České republiky v létě 2019 skutečně do USA odletět.

Kde se můžete dozvědět víc?

Příběh Lubora Šušlíka: https://www.skautskyinstitut.cz/stories/lubor-suslik-1928/
Web českého kontingentu: https://www.jamboree.cz/

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Skauting svými akcemi vychovává mladé lidi k hodnotám, které nám pomohli vyjít z obtížných období.
Takže "zainvestuji v tučných letech" do budoucnosti.

Zkuste taky zainvestovat, nějaké ty "volné kačky na žvejkačky" ;-)

#spolecneStoleti #volneKackyNaZvejkacky
Tonda Mucha
500 Kč