Lucie Milatová: Dárcovská výzva pro projekt Jeden den doma

DŮSTOJNĚ A DOMA

vybíráme od 1.10.2018
51 100 Kč
vybráno 82 % z 62 000 Kč

přispělo

13 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Díky vám bude moci jeden nevyléčitelně nemocný člověk dožít svůj život DOMA. 

Díky této sbírce a vám bude moci jeden nevyléčitelně nemocný člověk dožít svůj život DOMA.
Pomozte strávit poslední chvíle života důstojně a doma. Péče o jednoho člověka stojí ročně průměrně 62.000 Kč. Tato částka pokryje náklady na 24 hodinovou zdravotní i psychologickou a sociální péči, podporu rodiny, péči o pozůstalé. 80 % z nás si přeje zemřít doma, ale jen 20 % se to podaří. Pomozte nám měnit statistiky, společně tak umožníme nemocným dospělým i dětem dožít svůj život doma až do konce. 
Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.
Každých 2600 Kč přeměníme na jeden den odborné péče o nevyléčitelně nemocné děti a dospělé v domácím prostředí. Doprovázíme umírající a jejich rodiny v posledních dnech života, umožňujeme je strávit důstojně a doma, v kruhu blízkých. Zdravotní, sociální, psychologickou a duchovní péčí pomáháme rodinám, aby péči o svého blízkého zvládli a splnili mu tak přání být doma až do posledního okamžiku.
Poskytujeme péči o nevyléčitelně nemocné děti a dospělé v Moravskoslezském kraji. Pozornost zaměřujeme nejen na nemocné, ale také na jejich pečující a další členy rodiny. Usilujeme o to, aby se každý zúčastněný v této nelehké situaci cítil podpořený. Ročně pečujeme o cca 210 nevyléčitelně nemocných, z toho 10-15 dětí a jejich rodin.Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s., projekt: Jeden den doma