Piknikuv Klub, z. s.: Dárcovská výzva pro projekt Duševní zdravověda do škol

Piknikův klub nevypouští duši na Mongol Rally

vybíráme od 22.5.2017
44 066 Kč
vybráno 22 % z 200 000 Kč

přispělo

55 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Říkáme si Piknikův klub, a jsme parta gentlemanů z Třebíče, kteří přináší trochu dobrodružství do všedních dnů a snaží se v lidech probudit touhu po objevování. Protože chceme jít příkladem, že nám touha po objevování rozhodně nechybí, rozhodli jsme se připojit k závodu Mongol Rally, v rámci kterého se vydají tři naše piknikovací “závodní speciály” letos v létě na závod z Anglie do Mongolska.

Při této jedinečné příležitosti jsme se rozhodli spojit své síly s Nevypusť Duši, z. s. a dokázat něco velkého!
Mongol Rally je největší automobilové dobrodružství, kterého se účastní více než 300 posádek z celého světa. Jedná se o charitativní závod dlouhý přes 12 000 km, vedoucí cestou necestou, horami, pouští a stepí napříč Evropou a Asií (fajnšmekři jedou i Afrikou).Celé dobrodružství absolvují posádky bez podpory pořadatelů. Jste v tom pouze vy a vaši parťáci. Navíc, domovem se na několik týdnů stane malé, rozkodrcané autíčko za pár šupů, které má to nejlepší už dávno za sebou. A proč to všechno absolvovat v takovém prdítku?

Protože v silném a nadupaném autě to umí každý!

Mongol Rally je o tom ztratit se, padnout na dno a pomocí selského rozumu a důvtipu dostat tu hromádku šrotu do cíle. Nejde pouze o objevení vlastních skrytých možností, ale i o podporu dobré věci.

Závod má 3 jednoduchá pravidla. 

·        Jedete malým vrakem, 
·        jste v tom úplně sami,
·        musíte vydělat peníze na charitu.
 

A teď vám musí být jasné, proč do toho jdeme!

Naše moto – najdi vpohodě dobrodružství – více než přesně odkazuje na skutečnost, jak je pro nás (i ta duševní) pohoda důležitá. Být v pohodě je důležité nejen na dalekých cestách, ale i doma, v práci nebo ve škole. Proto jsme se rozhodli spojit své síly s iniciativou Nevypusť Duši a rozšiřovat povědomí o duševním zdraví i na piknikovací dece!

Cílem Piknikova Klubu je vybrat prostředky na vzdělávací projekt Nevypusť Duši, z. s., a podpořit tak vzdělávání středoškoláků v oblasti duševního zdraví.

Pomozte nám šířit osvětu a duševní pohodu!Nevypusť Duši, z. s.
Iniciativa Nevypusť duši informuje Česko o duševním zdraví. Šíříme fakta, boříme mýty, vzděláváme a pomáháme v oblasti duševního zdraví a psychických onemocnění. Náš hlavní projekt, Duševní zdravověda pro teenagery, má za cíl přinést osvětu o duševním zdraví a důležitost prevence do škol, a to prostřednictvím interaktivních workshopů.
Duševní zdraví je důležitou součástí spokojeného života. Tak proč o něm mluvíme méně než o zdraví fyzickém?

Jsme Nevypusť duši, tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň mají někteří z nás osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku.
Vedeme úspěšnou kampaň na sociálních sítích, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka o duševním zdraví. 
Zdůrazňujeme důležitost prevence od útlého věku a záleží nám na duševním zdraví mladých lidí.

Pronikli jsme ale už i do offline světa – vyvinuli jsme unikátní workshop duševní zdravovědy pro studenty středních škol, zaměřený na osvětu a prevenci v oblasti duševního zdraví. Máme za sebou dva roky ve školách, více než 700 studentů z různých koutů republiky prošlo naším program a získali jsme záštitu z nejvyšších postů Ministerstva zdravotnictví. Trénujeme nové lektory a připravujeme i workshopy pro a učitele.
Ve zpětných vazbách z pilotních workshopů u středoškoláků zaznělo mimo jiné i to, že už konečné ví, kde vyhledat pomoc. Z našich dotazníků totiž vyplynulo, že až 48% teenagerů nevědělo nebo si nebylo jisto, kam by se v případě psychických obtíží měli obrátit.

  • 300 Kč zajistí pětihodinový osvětový, sebepoznávací a preventivní program pro jednoho středoškoláka.
  • 1 500 Kč umožní 5 hodin duševní zdravovědy pěti žákům.
  • 9 000 Kč postačí na jednu třídu, 2 lektory a 5 hodin osvěty – v případě tohoto příspěvku nám můžete navrhnout i konkrétní střední školu a třídu, do které bychom měli zajet.
  • 20 000 Kč nám výrazně pomůže při vývoji workshopu pro učitele, který bychom chtěli v květnu 2019 pilotovat - vyzkoušet s prvními patnácti statečnými učiteli. 
Vaše příspěvky pomohou k tomu, abychom vyškolili lektory, dopravili je do škol a vytiskli třeba kartičky první pomoci nebo manuály pro blízké. Našim lektorům a koordinátorům můžeme díky vaší pomoci zajistit i odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. Umožníte nám se více profesionalizovat a vyvíjet třeba právě workshopy pro učitele.Tož dobře dovalte!
Jiri Matyas
Ať to sviští... ;-D
Petra Tylichová
500 Kč
Hodně štěstí, kluci! A koukejte se vrátit v pořádku ;-)
Hana Pitourová
1 000 Kč
go boys go!
Simča a Kuba Málkovi
1 000 Kč
Ať to klapne ;-)
Petr Loupal
333 Kč
Držím palce ;)
Zuza P.
Držím palce 😉
Dárce
500 Kč
Díky našemu senzačnímu LE MONDE - NEVYPUSTÍM, a to slibuji i za B. J., BON VOYAGE!
Václav Pšeja
5 000 Kč
První dárce <3 slibuji, duši nevypistím!
Dárce
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Duševní zdravověda do škol