Lenka Bučilová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Během pomáháme až za hranice

vybíráme od 23.4.2017
8 600 Kč
vybráno 172 % z 5 000 Kč

přispělo

26 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Je důležité si uvědomit, že pro některé lidi na této planetě nejsou léky samozřejmost. Dokonce ani jídlo a voda. Máme štěstí, že žijeme tady, kde stačí zapnout kohoutek a voda poteče, dokud budeme chtít, že kdykoliv máme možnost zajít si k lékaři i s tím nejmenším problémem. 

Když si představím, že bych neměla to štěstí, a neměla jako malá možnost lékařů, asi bych nikdy nevyřešila svůj problém s astmatem. A nikdy bych se nepostavila na start pražského maratonu. Tento závod byl mým snem, a teď se stal cílem. 

Od malička je nám všem vštěpováno „Jdi si za svými sny“. Je to skvělý pocit, když si mohu svůj sen splnit a zároveň tím pomoci. Právě proto budu 7. 5. 2017 v 9:00 netrpělivě stát na startu Volkswagen maratonu Praha 2017. Poběžím nejen za sebe, ale i za ty, kteří to nejvíce potřebují. Za ty, kteří si své sny z nějakých důvodů plnit nemohou. Proto jsem se rozhodla podpořit organizaci Lékaři bez hranic.

Možná si netroufáte nebo nemůžete stoupnout na startovní čáru maratonu, možná Vám to připadá jako běh na opravdu dlouhou trať a raději si kladete kratší/menší cíle. Pokud každý z nás přispěje na Lékaře bez hranic malou částkou, můžeme dosáhnout velkých cílů.

Doufám, že do toho půjdete se mnou a podpoříte mou výzvu, nebo přijdete fandit podél trasy maratonu. Pokud mou výzvu podpoříte, můžete usínat s pocitem, že i díky Vám byl zachráněn další lidský život.

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

jsi borec !!!

Dárce
100 Kč

Lenko, jses uuuuzasna bojovnice!!! Drzim palecky at se ti stale dari!!!

Dárce
100 Kč

Leničko, vůbec jsem si výzvy nevšimla, tak aspoň něco málo posílám :-*

Martina Č.
100 Kč

Leni, jsi úžasná, že si plníš svůj sen a zároveň pomáháš Lékařům bez hranic, kteří zachraňují životy. Věříme, že se k výzvě přidají i další lidé. Babička a děda

Dárce

Leničko, moc hezky sis vybrala. Miluji cestování a dobrodružství a s tím někdy souvisí právě to, o čem píšeš. Ne všude se lidé mají stejně, natož dobře, ale jedno základní by mělo být s naší společnou pomocí zajišteno a to je právě ZDRAVÍ. Obdivuji lékaře a setry...a vlastně celý dobrovolnický arsenál Lékařů bez hranic. Ráda bych alespoň jednou vyjela na misi....tak uvidíme, zda to někdy zrealizuji, až budou děti starší....a tobě v neposlední řadě přeju, ať si maraton moc užiješ a je to pro tebe nezapomenutelný zážitek. Tvé odhodlání ve tvém věku moc a moc obdivuji. Tak v neděli ahoj !! Žaneta

Dárce
200 Kč

Drzim pesti Leni:-)

Zuzu
150 Kč

Držím palce jak Tobě v běhu, tak Lékařům bez hranic v jejich činnosti ;-)

Podpora z Prahy
500 Kč

Hodně štěstí a fandíme Ti!

Dárce
100 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic