Pes pro Tebe, z.s.


Lidé s postižením Zvířata

Vojtův nový psí pomocník

Vojta je mladý muž, který se posledních pět let každý den potýká s následky komplikované operace nádorového onemocnění mozku. Díky rehabilitacím a náročnému cvičení již zvládá samostatně stát a ujít krátkou vzdálenost s dopomocí francouzské hole. Nádor bohužel zasáhl také zrakové centrum, a tak Vojta postupně přichází o zrak. Psí pomocník, tak bude Vojtovi pomáhat nejen se zvládáním běžných denních činností, udržením rovnováhy při samostatné chůzi, ale bude se učit také některé prvky práce vodicího psa.

vybíráme od 8.2.2024
57 700 Kč
vybráno 16 % z 358 000 Kč

přispělo

7 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jmenuji se Vojtěch a chtěl bych se s Vámi podělit o můj příběh... 
V roce 2020 v mých 15 letech mi byl zjištěn benigní kostěný nádor na mozku v růstovém centru zasahující nepatrně do zrakového centra. Toho roku v prosinci jsem podstoupil operaci, kde mi odoperovali 3/4 nádoru. Při operaci došlo k otoku mozku a k mozkové obrně. Týden jsem ležel na JIP, kde mě udržovali lékaři v umělém spánku a napojen na přístrojích. Po dlouhých 22 dnech mě převezli na standartní pokoj, kde se mnou už mohla být i maminka. S tou jsem byl v nemocnici další dlouhé dva měsíce ( do února 2021 ). Během té doby nám lékaři sdělili, že jsem ochrnul na levou část těla, přišel jsem o zrak, o krátkodobou paměť a nedovedu se orientovat v čase a někdy i v prostoru. Ke konci února mě a moji maminku převezli do Jánských lázní, kde nastala minimální změna v pohyblivosti levé strany těla a velká změna v mém zraku ... Ke konci pobytu jsem začal vidět obrysy. V červnu jsem opakoval pobyt v lázních ale tentokrát v Sanatoriích v Klimkovicích. Tady jsem se díky speciálnímu programu a ostatním procedurám hodně zlepšovat. Po 14 dnech náročného cvičení jsem se dokázal otáčet na lůžku a poprvé od operace se udržet vsedě. Po 3 týdnech jsem s pomocí terapeutek a chodítka udělal první kroky. Bohužel jsme museli s maminkou lázně o týden dříve ukončit. Začal se mi hromadit mozkomíšní mok v hlavě. Byl jsem převezen RZS do fakultní nemocnice v Ostravě, kde jsem podstoupil operaci hlavy. Když jsem byl stabilizovaný, převezla RZS do Fakultní nemocnice v Olomouci, kde jsem podstoupil další operaci aby mi zavedli shunt . V říjnu 2021 jsem absolvoval druhý pobyt v Sanatoriích v Klimkovicích. Opět díky speciálnímu programu jsem se posul o kus dál. Už jsem s chodítkem a dopomocí terapeutek ušel více kroků. V lednu 2022 jsem se opět ocitl v nemocnici. Tentokrát na hemato - onkologickém oddělení. Podstoupil jsem odběr kostní dřeně a zjistili mi rozpad červených a bílých krvinek, naštěstí po podání léků se vše spravilo ale léky už musím brát pořád. Po zotavení jsem jel v dubnu na další pobyt v Klimkovicích. Poslední a náročný pobyt na dětském oddělení mi přinesl další pokrok. Dokázal jsem sám stát, s dopomocí sejít a vyjít schody a dokonce i pár kroků s dopomocí a s francouzskou holí. Minulý rok 2023 jsem poprvé absolvoval rehabilitace v Brně v Axonu. Byly to dlouhé 3 týdny a 3 hodinové cvičení ale opět jsem zvládl udělat pokrok. Tentokrát jdu o francouzské holi a s malou oporou. Už se těším na další pobyty jak v lázních tak i na další rehabilitace a na další pokroky. 
O asistenčního pejska jsem požádal proto, aby mi pomáhal při běžných činnostech během dne, které dostatečně nezvládám sám. Také bych chtěl aby mi byl jak psychickou, tak i fyzickou oporou. 
Od asistenčního pejska očekávám, že mi bude spolehlivým parťákem v mém osobním životě. Pomůže mi zvládat situace, které nejsem schopen zvládnou zcela sám, když zrovna u mě není moje maminka, která se o mě stará. A být mě i oporou při mé cestě postavit se zpět na nohy, při rehabilitaci a pobytu v lázních.

Děkuji Vám za přečtení mého příběhu a případnou pomoc!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

🍀✊️

Dárce