TADY A TEĎ, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Sport a volný čas

Pomozte s inovací spacákového parku TADY A TEĎ!

Nechceme elektromobil, iPhony, ani modré z nebe. Co bychom ale opravdu hodně potřebovali, je 20 nových spacáků na náš každoroční letní pobyt v Českém ráji. Spacáky původní už mají nejlepší léta za sebou. Jejich využití už bohužel není udržitelné, stejně tak jejich údržba. Pomozte nám zajistit základní výbavu na snový letní pobyt pro 20 malých dobrodruhů na několik dalších let dopředu. A vyberte si odměnu.

vybíráme od 28.5.2023
40 194 Kč
vybráno 100 % z 40 000 Kč

přispělo

41 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Jsme TADY A TEĎ a již od roku 2004 pomáháme dětem i dospělým ze sociálně znevýhodněných rodin v Plzni. Ale řešíme taky dětské dluhy v celém Česku, patříme mezi pionýry školské sociální práce, slavíme úspěchy.

A každý rok (pokud není pandemie) v létě vyrážíme s dvacítkou dětí ze znevýhodněného prostředí do Českého ráje. Na letní pobyt, který sleduje vždy dvě linie. Klasickou tematickou "táborovku" a pak ještě hru na svět dospělých s pracovními pohovory, simulací zaměstnání a výplat, s pochybnými lichváři, s novináři (s fake i real news), s obchody, Úřadem práce či placením nájmu. Prostě ten nejlepší tábor na světě.


A TEĎ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ
Budeme moc rádi, když nám pomůžete zajistit 20 kvalitních spacáků na následující roky. U jednotlivých částek vaší možné podpory najdete i odměny, které pro vás máme přichystané.

TROCHA MATEMATIKY
Porovnali jsme si důkladně nabídky a spočítali jsme, že zlatá střední cesta znamená spacák alespoň do 5 stupňů celsia v hodnotě 1500 Kč. Ano, existují i levnější. Ale nemůžeme si dovolit děti nechat mrznout. A častá výměna spacáků po několika málo kusech není v důsledku hospodárné řešení. Ke spacákům chceme ještě základní hygienické vložky do spacáků. A poslední zamýšlená položka znamená vyprání spacáků po skončení pobytu. Banální, ale zásadní. Většina domácích praček je na spacáky malá, rádi bychom je proto nechali před uložením na další akce vyčistit profesionálně. Takto jsme se dobrali k cílové částce 40 000 Kč. Samozřejmostí bude dokumentace letního pobytu i s novou výbavou.

CO KDYŽ VYBEREME VÍCE PENĚZ?
Budeme o to více vděčni. Sociální služby nadbytkem zdrojů neoplývají. Případný "přebytek" využijeme k pokrytí výdajů, kterými se snažíme pomáhat klientským rodinám plnit cíle naší spolupráce. Dobrým příkladem je třeba dobití Plzeňské karty studujícím středoškolákům, s nimiž probíhá mentoring. Stejně využíváme rovněž část darů pravidelných dárců z našeho Klubu přátel.

JAKÁ BUDE VAŠE ODMĚNA, KDYŽ ZVOLÍTE LIBOVOLNOU ČÁSTKU?
Domluvíme se na detailech a možnostech společně.

DO KDY ODMĚNY PŘEDÁME?
Budeme se ze všech sil snažit, aby vše klaplo do konce letních prázdnin. Táborové pohlednice by měly dorazit určitě dříve.

Ilustrace v záhlaví ze série Ady a Ed pro TADY A TEĎ: Tereza Tydlitátová
Foto: archiv TADY A TEĎ, letní pobyty 2019 a 2022

Chcete nás sledovat? 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Užijte si to!

Michal Vozobule

"Spací pytle jsou měkkými tacos medvědího světa." - Medvědi

Ján Ostrolucký
1 500 Kč

Užijte si tabor ! 😊

Simona Mejtska
1 500 Kč

Přeju plno parádních zážitků.

Petra NH

Spánek se pod víčka vkrádá,
zíváš. Nespolkni hada,
jak Olda a Dědek z Kaťáků.
Řvou vedoucí od táboráku,
že noc je ještě mladá,
usínáš v měkkém spacáku.
Ráda.

Bronislav Podlaha

Hezké táborové zážitky 💚🤍

Dárce

Dar si prosím nechte, ponožek mám dost. Možná se budou hodit na táboře, až vám nějaké dítě vletí někam do bahna.

Magda Leichtova

🎸+🎤=❤️

KytarovkaBrno
8 000 Kč

Na spacák

Michal Škop
1 500 Kč

"Ať hřejou!" :D

Dárce