SVĚTOVA 1 z.s.


Kultura, umění a historie

Podpoř queer Zine a platformu Say my name!

Přispějte na podporu tříletého projektu "Say my name" mapujícího queer zdroje, místa, kolektivy a užitečné informace – Zinem, výstavou, knihou. Pokud můžete, budeme rádi, když nám pomůžete!

vybíráme od 5.9.2023

Podpoř queer Zine a platformu Say my name!

Přispějte na podporu tříletého projektu "Say my name" mapujícího queer zdroje, místa, kolektivy a užitečné informace – Zinem, výstavou, knihou. Pokud můžete, budeme rádi, když nám pomůžete!
1 590 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
☁️O PROJEKTU☁️
Say my name je tříletý projekt prostoru SVĚTOVA 1 a kolektivu Plusko+. Jejich cílem je zmapovat českou queer scénu za účelem zpřístupnění dosavadních informací veřejnosti na jednom místě. Projekt má několik výstupů – již zrealizovaný festival a Zine, a plánovanou výstavu a rozsáhlejší Reader (knihu).

Zine SAY MY NAME je aktuálně k dostání zdarma na několika lokacích (např. ve SVĚTOVA 1) a poskytuje informace o životě, zkušenostech a doporučeních od queer lidí žijících v ČR. Informace mohou čtenářstvu sloužit jako vodítko, motivace a veřejně dostupný rozcestník pro queer osoby – hledající třeba queer prostory ve svém okolí nebo rady ohledně coming outu.

Festival
Letošní nultý benefiční ročník Festivalu queer vědomostí byl zahájením nové platformy v poznávání a edukaci Say my name, volně navazující na loňskou výstavu Hello my name is. Cílem platformy je sdružit queer komunitu, poskytovat bezpečný a klidný prostor, a edukativní a naplňující prostředí, kde se sdílí poznatky a prohlubují dosavadní queer vědomosti.

Pokud s projektem souzníš, prosíme o podporu, aby kvalita a rozsah informací i způsob a šíře jejich předání byly co největší! Pomoct lze třeba dobrovolným vstupným, nápojem na baru, či zde na Darujme.cz. Díky moc!

~~~~
O kolektivu Plusko+
Kolektiv Plusko+ je brněnsko-pražské queer seskupení, které se snaží vytvářet bezpečný prostor pro všechny členy lgbtqia+ komunity, pro všechny co se hledají, co nezapadají a pro všechny, co jsou sami pluskem v naší společnosti. Ať už jsi trans*, intersex, lesba, gay, bisexuální, asexuální nebo jakékoliv + v queer komunitě, tak je u nás pro tebe i tvoje ally kamarádstvo a partnerstvo místo.
více o pluskolektivu+

O SVĚTOVA 1
SVĚTOVA 1 je neziskový umělecký prostor a platforma zaměřující se na současná, queer a sociální témata. Jde o holistickou entitu vedenou umělci*umělkyněmi, která prostřednictvím výstav a veřejných programů reaguje na aktuální dění ve Světě. Není důležité jen to, co prezentujeme, ale také jak – usilujeme o to být uměleckým, vzdělávacím i výzkumným institutem.  Naším cílem je naplno se vyjádřit, dosáhnout celkové udržitelnosti a nabídnout útočiště těm, kteří*které ho potřebují.
 
Líbí se vám, jak to zní? Koukněte na náš FB nebo web a uvidíte, i jak to vypadá!
 
💚
<3
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

❤️‍🔥📚✨

Lívie Škutová
300 Kč

🧚‍♀️🧚‍♀️🌱

ALTA
500 Kč

🔥🔥💚💚☀️

Bari