Jako doma - Homelike, o.p.s.


Lidská práva Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořte ženy bez domova

Jako doma – Homelike, o.p.s. je nezisková organizace, která se věnuje ženskému bezdomovectví a spolu s ženami bez domova se učí, jak jim pomoci. Našimi prostředky jsou partnerství a participace, empowerment (posílení), vytváření bezpečného prostředí, genderová citlivost a spolupráce lidí s domovem a bez domova.

Měsíčním darem nám umožníte udržet pro ženy bez domova stabilní zázemí. Můžete ale přispět i jednorázově. Každé zapojení se počítá!

přispělo

614 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V listopadu 2017 jsme otevřeli komunitní centrum pro ženy a trans osoby bez domova, kde mohou trávit čas bez větších omezení, společně vaří, zapojují se do chodu centra, pouštějí si filmy. 

Mohou se zde osprchovat, vyprat si, najíst se, dostat oblečení a hygienické potřeby, zároveň zde najdou posilující, terapeutické i relaxační aktivity – jóga, arteterapie, výuka jazyků, divadelní skupina, sebeobrana apod. V neposlední řadě se zde pořádají komunitní aktivity pro širokou veřejnost, kde opět dochází k propojování lidí bez domova i s domovem.

Ženy bez domova se velmi často setkávají s násilím a nesou si neošetřená několikanásobná traumata z dětství i dospělosti, i proto se Jako doma ve svých aktivitách a v celkovém fungování zaměřuje na to, jak ženy posilovat, vytvářet bezpečné prostředí a řešit s nimi problematiku násilí.

Dalším projektem organizace Jako doma je Jídelna Kuchařek bez domova. Tu můžete podpořit zde.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držíme palce!

Martin Medek
500 Kč

I hope my contribution is able to assist you with your great efforts with homeless women particularly at this Christmas time. All the best. Carmel

Carmel Orourke
50 000 Kč

Housing first!

Dárce

Děkuji za lidi, jako jste vy, a přeji vše dobré! Hodně sil a vytrvalosti! Srdečně zdravím.

Dárce
500 Kč

Milé ženy,
dar ve výši 2340,- (= 100,- USD) vám naším prostřednictvím věnovala americká literární autorka Gwendolyn Kiste. Zanedlouho jí v A2 kulturním čtrnáctideníku vyjde povídka a jejím přáním bylo, abychom její honorář věnovali nějaké organizaci zaměřené na pomoc ženám - dle našeho výběru.
S přáním všeho dobrého
za celou redakci A2

Líza Urbanová

A2, o.p.s. (kontakt: Líza Urbanová) A2, o.p.s. (kontakt: Líza Urbanová)
2 340 Kč

Ceníme Vaší Práce
Jirka a Katka

Jirka Drahota
1 000 Kč

Díky za vaši potřebnou činnost!

Karolina Válová
400 Kč

To je od BO

Dárce

https://virtualhealing.bandcamp.com/

Matej Moravec
289 Kč

Vybrané peníze z benefice k události MDŽ konané v kavárně Družba v Plzni, kterou pořádalo FNB Plzeň a přátelé.

Dárce