Co děláme, jak pomáháme:
Kluby pro děti a mládež
V Klubu Cheiron v ulici Děkanská (6 - 15 let) se učí komunikaci, orientaci v prostoru a čase, orientaci v mezilidských vztazích a zároveň se zde doučují školní látku a neformálně vzdělávají skrz umělecké činnosti (hudba, tanec, keramika,..), sport a hry. Pro ty starší je poskytováno poradenství a provázení v různých životních situacích jako jsou komplikované vztahy v rodině a s vrstevníky, příliš brzká neplánovaná těhotenství, hledání práce či bydlení, vyplňovaní přihlášek do škol atd. Zároveň tato služba poskytuje prostor pro smysluplné trávení času například v podobě hudebny (určené pro klienty 15 - 26 let), herny nebo tělocvičny.
BejVák (6 - 20 let) je nově otevřený klub na táborském Sídlišti Nad Lužnicí, kde bydlí velká část klientů. Pracovníci se zaměřují na obdobné aktivity jako kluby v centru města, s tím rozdílem, že otevírací doba klubu je rozdělena na dvě části dle věku klientů.
Terénní služba
Velká část mladých lidí tráví svůj čas v parcích, na nádražích nebo sídlištích, kde jsou více ohroženi negativními vlivy a rizikovým chováním (konzumace alkoholu, drog, záškoláctví atd). V rámci služby se snažíme s těmito lidmi seznámit a pracovat s nimi v jejich přirozeném prostředí. Ukazujeme jim jejich životní možnosti, zprostředkováváme jim pomoc při řešení problémů z ulice, rodiny, školy nebo zaměstnání. Pomáháme jim při hledání brigád nebo práce, řešíme téma bezpečný sex nebo negativní důsledky užívání drog a alkoholu.
Služby pro rodiny s dětmi
Posláním služby je utváření bezpečného, láskyplného a pestrého prostředí pro zdravý vývoj, výchovu a vzdělávání dětí, a to skrze podporu rodiny v nepříznivé životní situaci jako je například zadluženost, závislost na sociálních dávkách, špatná bytová situace, dlouhodobá nemoc v rodině, vztahové problémy či bezradnost s výchovou a vzděláváním.
Cílem je zlepšení životní úrovně rodiny, zvýšení sociálních dovedností členů rodiny tak, aby naše podpora přestala být potřebná. Jako taková se služba snaží předejít umístění dítěte do ústavní či náhradní rodinné péče.
Práce s komunitou
Cílem komunitní práce je propojit skupinu lidí z určité části města a pomoci jim pojmenovat jejich společné potřeby a problémy a hledat taková řešení, která zvládnou realizovat vlastními silami. Motivujeme je, aby překonali pasivitu, rozvíjeli svůj potenciál. Jedná se například o zlepšování veřejného prostoru, společný úklid či změnu dopravních spojení. Tyto společné aktivity zároveň pozitivně ovlivňují a posilují zdravé sousedské vztahy v táborských lokalitách.
Kéž jsou všechny bytosti šťastny.