Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Lukáše Šefčíka

Patnáctiletý Lukáš má dětskou mozkovou obrnu, a tak nechodí, hůře mluví i slyší. Přesto navštěvuje speciální školu a účastní se s pomocí dospělých řady jejích aktivit. Aby mohl být jednou více soběstačný, pilně rehabilituje, trénuje v lázních, na koních i ve vodě. Tyto aktivity by měl absolvovat co nejčastěji, což je pro jeho rodiče finančně velice náročné, protože je zdravotní pojišťovna většinou nehradí.

vybíráme od 27.7.2016
5 300 Kč

přispělo

9 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Lukáš z Kralupska se v důsledku nedostatku kyslíku narodil s mozkovou obrnou. Už v pěti letech proto prodělal operaci nožiček, aby se jednou na ně mohl postavit. Třebaže se velice snaží, jde mu to pomalu. Stále nechodí, hůře mluví i slyší. Navštěvuje speciální školu, kde se mu moc líbí. Rád by se spolužáky jezdil i na letní školu v přírodě, ale bez osobní asistentky to zatím nezvládne. 

Pro splnění svých snů pravidelně rehabilituje a snaží se pravidelně jezdit do lázní, kde pilně trénuje soběstačnost. Navštěvuje rovněž lekce účinné hipoterapie, aby se mu uvolnily svaly na nohou. V poslední době absolvoval operaci obou dolních končetin, kdy musel měsíce ležet se sádrami na lůžku (levá noha musela být navíc reoperovaná). O to více nyní potřebuje rehabilitovat celé tělo, které je zesláblé, a tak s ním otec zůstal doma jako plně pečující osoba. Finančně rodinu zabezpečuje pouze matka.
 
Terapie Lukášovi opravdu pomáhají, ale jsou finančně velmi náročné. Potřebovali by proto  pomoci s úhradou drahé neurorehabilitace, služby osobní asistence, nejčastějších pobytů v lázních a lekcí na hřbetu oblíbeného koníčka.
 
Své dary můžete Lukášovi posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 229. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Lukáše od července 2016; aktualizace informací: prosinec 2019.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu