Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Lukáše Šefčíka

Jedenáctiletý Lukášek má dětskou mozkovou obrnu, a tak nechodí, hůře mluví i slyší. Přesto navštěvuje speciální školu a účastní se s pomocí dospělých řady jejích aktivit. Aby mohl jednou sám jezdit na invalidním vozíku a byl více soběstačný, pilně trénuje v lázních. Ty by měl absolvovat co nejčastěji, což je pro jeho rodiče finančně velice náročné.

vybíráme od 27.7.2016
4 800 Kč

přispělo

8 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Jedenáctiletý Lukáš z Kralupska se v důsledku nedostatku kyslíku narodil s mozkovou obrnou. Už v pěti letech proto prodělal operaci obou nožiček, aby se jednou na ně mohl sám postavit. Třebaže se velice snaží, jde mu to pomalu. Stále proto nechodí (jen leze po čtyřech), hůře mluví i slyší. Navštěvuje speciální základní školu, kde se mu moc líbí. Rád by se spolužáky jezdil i na školu v přírodě, ale bez osobní asistentky to ještě nezvládne.
 
Pro splnění svých snů pravidelně rehabilituje a snaží se pravidelně jezdit do lázní, kde pilně trénuje, aby jednou mohl jezdit sám na invalidním mechanickém vozíku. Navštěvuje rovněž lekce hipoterapie, aby se mu uvolnily svaly na nohou. Tyto terapie mu opravdu pomáhají, ale jsou finančně velmi náročné, jejichž úhradu jeho rodiče už nezvládají. Potřebovali by proto  pomoci jak s úhradou služby osobní asistence a co nejčastějších pobytů v lázních, tak lekcí na hřbetu oblíbeného koníčka.
 
Své dary můžete malému školáčkovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 229. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Lukáška od července 2016 (aktualizace potřeb: květen 2018).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu