Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Lukáše Šefčíka

Jedenáctiletý Lukášek má dětskou mozkovou obrnu, a tak nechodí, hůře mluví i slyší. Aby mohl jednou sám jezdit na invalidním vozíku a byl více soběstačný, pilně trénuje v lázních. Ty by měl absolvovat co nejčastěji, což je pro jeho rodiče finančně velice náročné.

vybíráme od 27.7.2016
3 000 Kč

přispěli

4 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Jedenáctiletý Lukáš z Kralupska se v důsledku nedostatku kyslíku narodil s mozkovou obrnou. Už v pěti letech proto prodělal operaci obou nožiček, aby se jednou na ně mohl sám postavit. Třebaže se velice snaží, jde mu to pomalu. Stále proto nechodí (jen leze po čtyřech), hůře mluví i slyší. Navštěvuje speciální základní školu, kde se mu moc líbí.
 
Pro splnění svého snu se snaží pravidelně jezdit do lázní, kde pilně trénuje, aby jednou mohl jezdit sám na invalidním mechanickém vozíku, a navštěvuje rovněž lekce hipoterapie, aby se mu uvolnily svaly na nohou. Obojí mu opravdu pomáhá, ale jsou to finančně velmi náročné terapie, jejichž úhradu jeho rodiče už nezvládají. Potřebovali by proto pomoci s úhradou doplňků k novému mechanickému vozíku, aby se s ním Lukáš dostal i do přírody, a umožnili mu též co nejčastější pobyty v Lázních Klimkovice, tak i lekce na hřbetu oblíbeného koníčka.
 
Své dary můžete malému školáčkovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 229. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Lukáška od července 2016 (aktualizace potřeb: srpen 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu