Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomoc pro Jasmínku Tomkovou

Už čtyři roky je kvůli bezohledné jízdě řidiče malá Jasmínka téměř nepohyblivá, nekomunikuje a je odkázaná na 24 hodinovou péči maminky samoživitelky. Díky všestranné terapii už sice zase navštěvuje školu. Návrat mezi vrstevníky je však ještě hodně daleko. Rychle roste, potřebuje pokračovat v logopedii, pravidelně rehabilitovat a co nejvíce se zapojovat do „obyčejných“ her a aktivit se svými kamarády a spolužáky. To vyžaduje mimo finančních prostředků i trvalý výdej fyzických sil maminky.

vybíráme od 31.3.2016
16 500 Kč

přispělo

13 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Dnes už devítiletá Jasmínka z Brna zažila v roce 2014 se svou sestrou těžkou autonehodu, kdy byly nezaviněně poraženy bezohledným řidičem. Starší Anežka se z úrazu dostala, ale Jasmínka, s diagnózou poúrazové encefalopatie a mozkové obrny, zůstala téměř nepohyblivá, nekomunikující a odkázaná na 24hodinovou péči maminky - samoživitelky. Jasmínka je však velká bojovnice - absolvuje různé terapie, logopedii a nyní se dokonce pokouší s pomocí o chůzi ve speciálním chodítku. Ve škole se jí také daří; začíná číst i počítat. Chodí do třetí třídy se stejně starými dětmi bez postižení; individuálně je intergrovaná s asistentkou. Těší ji být mezi spolužáky, s nimiž se znala před nehodou. Ti se zas učí své statečné kamarádce pomáhat a rozumět její bezhlasé či tichounké řeči.
 
Jasmínce jsme už přispěli na skládací kočárek, schodišťovou plošinu, zvedací koupelnový systém či na bezbariérové úpravy bytu. Maminka nám napsala: ,,Jasmínka je takový anděl radostný. Dělá velké pokroky v řeči, možná pro nezávislého pozorovatele to není tak velký pokrok, ale pro mne a ostatní, kteří s ní pracují, je to nádhera. Dárci si informace zaslouží. Je důležité, aby věděli, kam konkrétně pomoc putuje a přesně v čem pomáhají."  Holčička potřebuje nový gelový podsedák do vozíku a zvedací systém pro snadnější přepravu autem. Děkujeme, že budete i v tomto případě nápomocni. 
 
Své dary můžete Jasmínce posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 223. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Jasmínku od března 2016; aktualizace informací: říjen 2018.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu