ADRA, o.p.s.


Děti, mládež, rodina Rozvojová spolupráce

Rozvojové projekty v zahraničí

Projekty rozvojové spolupráce organizace ADRA dlouhodobě podporují lidi žijící v chudobě tak, aby mohli převzít větší kontrolu nad svými životy. Jejich cílem je zlepšit životní podmínky lidí podporou vzdělávání, zemědělství, zajištění obživy, kvalitní zdravotní péče či rozvoje infrastruktury. Do jednotlivých aktivit jsou místní lidé vždy zapojeni tak, aby se stali soběstačnými, nezávislými a uměli využít své vlastní schopnosti. V současnosti tak pomáháme například autistickým dětem v Moldavsku.

Váš dar umožní dobrou diagnostiku u dětí s autismem

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
POMOC AUTISTICKÝM DĚTEM V MOLDAVSKU
Mé dítě je jiné. Čím to je?
Moldavsko patří mezi nejchudší evropské země. Ročně se zde narodí přibližně 40 000 dětí, přičemž 700 z těchto dětí potenciálně trpí jednou z poruch autistického spektra (PAS). Oficiální statistiky ale ukazují zcela odlišná čísla. Důvodem je často chybná diagnóza. Lékařům chybí vzdělání a mnohým rodičům zase povědomí o této nemoci. 

Po správné diagnóze je i tak pro mnohé rodiče a opatrovníky těžké získat adekvátní péči pro své dítě. Většina stávajících organizací, které se tomuto problému věnují, je tvořena z iniciativ moldavských rodičů. Jejich kapacity a možnosti jsou však nedostatečné. Humanitární organizace ADRA se již třetím rokem snaží zvýšit kvalitu nabízených služeb a zajistit jejich lepší dostupnost. Součástí projektu je i začleňování autistických dětí do společnosti a překonávání legislativních překážek. Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu