Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Honzíka Vacka

Dnes téměř sedmiletý Honzík utrpěl v důsledku nešťastné náhody úraz, a tak je již čtyři roky ve stavu vigilního kómatu. Oba rodiče se o něj celou dobu starají 24 hodin denně, krmí ho, cvičí s ním několikrát denně, jezdí do lázní, hledají způsoby, jak synkovi pomoci, vč. experimentálních terapií, přičemž zdravotní pojišťovny většinu z toho nehradí.

vybíráme od 29.10.2015
38 511 Kč

přispělo

27 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Honzík z Brna ve dvou a půl letech utrpěl poškození mozku. Leží tak již téměř čtyři roky ve stavu vigilního kómatu, bojuje s poúrazovou epilepsií, má tracheotomii, zavedenou sondu do bříška na podávání stravy atd. Oba rodiče o něj doma pečují 24 hodin denně - intenzivně s ním cvičí, odsávají mu hleny, krmí ho. Honzík podstoupil již několik experimentálních aplikací kmenových buněk, rehabilitační pobyty a jeho stav se zlepšil. Dlouho neměl např. velký (život ohrožující) epileptický záchvat, snížila se svalová spasticita a začínají se mu spouštět základní reflexy, jako je polykání a mrkání. Finanční pomoc od dárců z celé republiky rodiče, kteří se starají ještě o jeho mladší sestřičku, využívají na Honzíkovu rehabilitaci, nákup speciální stravy do sondy, nezbytných zdravotně-rehabilitačních pomůcek a na financování nákladné léčby. Syna čekají další aplikace kmenových buněk. „I přes naše slzy a velkou únavu bojujeme s nepřízní osudu. Z celého srdce Vám děkujeme za Vaši obrovskou podporu, které se nám od Vás dostává,” napsala nám jeho maminka. 
 
Své dary můžete Honzíkovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 202. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Honzíka od listopadu 2013 (aktualizované potřeby: únor 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Hodně štěstí, snad vám i toto málo od nás pomůže. Moc vás zdravím, Vlastík
Vlastimil Švec
2 000 Kč