Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomoc pro Kristýnku Heráňovou

Čtyřleté Kristýnce byl diagnostikován autismus a další postižení. Vystřídala řadu léčení a cvičení, ale nejúčinnější se jeví ABA terapie. Díky ní se Týnka výrazně zlepšila a i rodiče se naučili své dcerce lépe porozumět. Péče o rozvoj holčičky je však běh na dlouhou trať a poskytování pravidelné a finančně náročné terapie, kterou nehradí zdravotní pojišťovny, je nad možnosti rodičů.

vybíráme od 29.10.2015
10 500 Kč

přispěli

2 lidé
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
 Čtyřletá Kristýnka z Chomutovska má od narození kombinované postižení včetně autismu. Nemluví a komunikace s ní je velice náročná - trpí častými záchvaty agrese vůči sobě i všem ostatním. Rodiče se snaží Týnce i její zdravé šestileté sestře Natálce maximálně věnovat, ale především péče o Kristýnku je pro ně časově i finančně náročná. V loňském roce začala Týnka  v Praze podstupovat ABA terapii, na kterou zdravotní pojišťovna nepřispívá. Díky ní se očividně posunula dál. Např. už pochopila, že když jí někdo chce pomoci, nechce jí ublížit, rovněž rozumí situacím, kdy musí poslechnout. Rodiče se zase naučili, jak správně rozpoznávat její nálady a reagovat na její nečekané emoce. Péče o rozvoj holčičky je však běh na dlouhou trať a poskytování pravidelné terapie je nad možnosti rodičů. Z toho důvodu nás maminka už podruhé požádala o finanční příspěvek. Nyní se Týnka například učí, jak jíst sama, či se obejít bez plenek. Rodiče vidí, jak dcerce terapie prospívá, a napsali nám, že ,,je jako rodinu konečně čeká lepší život, v němž Kristýnka bude moci být šťastnější a nebude se bát žít ve světě, kterému kvůli svému postižení občas moc nerozumí.“ 
 
Své dary můžete Kristýnce posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 224. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Týnku od března 2016.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu