Iuridicum Remedium, z. s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Lidská práva

Digitální svobody

Digitální svobody jsou program organizace IuRe (Iuridicum Remedium), ve kterém bojujeme za ochranu soukromí a zároveň za možnost se digitálního světa vůbec neúčastnit.

vybíráme od 1.7.2015
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Neusilujeme o návrat zpět na stromy ani o komunikaci pomocí kouřových signálů. Chceme jen pohlídat, že v digitálním světě budou plně respektovány základní svobody, práva a rovné zacházení. Chceme zároveň zajistit možnost se digitálního světa vůbec neúčastnit.

Co se nám již povedlo?
Jako jediní také v Česku upozorňujeme na kamery rozpoznávající tváře, kampaň vedeme i proti nařízení data retention, v rámci kterého jsou sbírána metadata o našich životech. V roce 2023 nás pak čeká fůra práce s hlídáním novely zákona o oběhu bankovek a mincí: budeme usilovat o zavedení sankcí za odmítání hotovosti.

Děkujeme všem, kdo naše aktivní a profesionální strážení podporují pravidelným finančním příspěvkem - vést důležité právní bitvy a šířit informace o problémech digitálních svobod je finančně náročné a bez podpory lidí zdola se to neobejde.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za Vaši skvělou práci.

JN
200 Kč

Děkuji za zvyšování ochrany soukromí a osobních údajů a nezávislého postavení Vašeho sdružení.

Pavel Burian
200 Kč

Stvoritel ochranuj nas od centralnej digitalnej meny

Martin Perinaj
500 Kč

At se dari.

Michal Kolman
600 Kč

Ďakujem, že sa snažíte postrážiť, že aj v digitálnom svete bude plne rešpektovaná základná sloboda, právo a rovnoprávne zaobchádzanie.

Elena Kollarova
200 Kč

První krok je informovanost. Díky za ni

Dárce
30 Kč

Každý by měl na tohle dávat korunu měsíčně, věřim, že s takovym budgetem už se dá něco dělat. Vim ale, že ne každý bude darovat, tak budu dávat pade za 50 důchodců, kteří si to nemůžou dovolit :).

Michal Kolman
50 Kč

Dobrá práce s letošními cenami.

Michal Kolman
200 Kč