NADACE LEONTINKA


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Asistenční pejsek pro šestiletého Ondru s poškozením mozku

Šestiletý Ondra se narodil jako zdravé miminko, po vážném zánětu mozku je ale zcela odkázaný na pomoc svého okolí. I přes všechny těžkosti je Ondra veselý kluk, který má rád zvířata, hlavně pejsky. Jeden by se mohl stát nejen jeho nejlepším kamarádem, ale i nenahraditelným pomocníkem. Pojďme společně přispět na výcvik asistenčního pejska pro Ondráška, díky kterému už nikdy nebude mít náladu pod psa.

vybíráme od 7.12.2023
157 358 Kč
vybráno 63 % z 250 000 Kč

zbývá

72 dní

přispělo

39 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ondra se narodil jako zdravé miminko, ve svých 2 měsících ale dostal zánět mozku a na dětské JIP bojoval o život. Svůj boj naštěstí zvládl, neobešlo se to však bez následků. Tato zákeřná nemoc zanechala na Ondráškovi následky v podobě poškození mozku. Proto zatím ani nechodí ani nemluví, má problémy se zrakem a ve svých 6 letech potřebuje neustálou pomoc od svého okolí. I přes nepříznivé prognózy lékařů je to však velký bojovník a díky pěči svých rodičů i speciálním terapiím dělá pokroky.

Ondrášek má rád hudbu a zpívání, čtení pohádek, houpání se na houpačce a moc rád tráví čas venku v přírodě. Taky má rád zvířata a hlavně pejsky. Rád se s nimi mazlí a tulí a vždy ho přítomnost psa uklidní. Rodiče by proto Ondráškovi rádi pořídili asistenčního pejska, se kterým by se mohl pomazlit i pohrát. Ale zdaleka nejen to. Pejsek by mu také pomáhal při polohování, které se u takto nehybných dětí využívá, nebo by Ondru zahřál v chladných měsících. Asistenční pejsek by ale taky pomáhal jeho rodičům, třeba s otevíráním dveří nebo zvednutím upadlých klíčů, když Ondru přenášejí. Nebo by přinesl mobilní telefon, když se Ondra přebaluje.

Výcvik asistenčního pejska je náročný a také velmi finančně nákladný. Trvá dva roky a vyjde na 250 až 300 tisíc korun. Tato částka zahrnuje nejen předvýchovu už od malého štěňátka, ale také krmení a různá očkování. Na konci dvouletého výcviku se ze štěňátka stane profesionální asistenční pejsek, který bude vycvičený přesně podle toho, co od něj malý Ondra bude potřebovat.

Ondráškovi rodiče věří, že psí kamarád by Ondrovi moc pomohl a motivoval ho k dalším pokrokům. Do celé rodiny by také přinesl další radost a pozitivní energii, protože, jak známo, pes je ten nejlepší přítel člověka. Pojďme společně pro Ondráška na jednoho takového nejlepšího kamaráda přispět. ❤
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ondříku, hodně zdravíčka!!

rett.mama

Ondro přejeme ti hodně radosti s pejskem.

Maria Wagnerova
1 000 Kč

Ať pejsek je zdravý, pohodový, pomáhá a dělá samou radost

Maria Wagnerova
2 000 Kč

Hodně štěstí!

Dárce
1 000 Kč