Liga otevřených mužů, z.s.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Žádné dítě si nezaslouží život na ulici

Když mladý člověk odchází z dětského domova, vstupuje do složitého světa, kterému často vůbec nerozumí. Nemá o koho se opřít, koho požádat o radu a může snadno zabloudit. Nabídněte mu s námi záchranné lano a darujte mu patrona nebo patronku. Blízkého člověka, který poskytuje svůj čas, životní zkušenost a kousek bezpečí, který ve světě potřebujeme všichni.

260 984 Kč
vybráno 104 % z 250 000 Kč

přispělo

126 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

AŽ 50 % DĚTÍ Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ ZAŽILO NEBO SE DOSTALO BLÍZKO K ŽIVOTU NA ULICI (výzkum organizace Naděje).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co mladý člověk zažívá, když opouští bezpečí dětského domova? A jaké to je, vyjít z ústavní péče rovnu na ulici? Přečtěte si příběh Marie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Patron pomáhá mladým lidem z dětských domovů začlenit se do společnosti a připravit se na samostatný život. Dospívající chlapci a dívky jsou po odchodu z dětského domova na většinu věcí sami, a proto je pro ně důležité vědět, že mají komu věřit a na koho se obrátit. Patron jim nabízí vzácný vztah jeden na jednoho, který téměř neznají. Proto by měl mít každý z nich svého patrona či patronku!

Proč podpořit program Patron?
Patroni a patronky jsou dobrovolníci, kteří jsou srdcem programu Patron. Aby mohli tuto roli vykonávat, musíme jim zprostředkovat nejen plnohodnotné proškolení a odbornou podporu, ale také zajistit celý proces navazování patronských vztahů a jejich "monitorování". Díky vašim darům tedy zajistíme:

  • zaškolení a zapojení nových patronů a patronek do programu
  • pravidelné skupinové i individuální supervize pro stávající patrony a patronky
  • víkendové seznamováky pro nové patronské dvojice
  • koordinaci s patrony, dětskými domovy a supervizory
Více informací o nás a našem působení najdete na www.ipatron.cz a www.ipatronka.cz. A také na Facebook a Instagram profilu.

Vážíme si Vaší podpory a jako poděkování Vám můžeme zaslat darovací certifikát, o který můžete zažádat pomocí zaškrtávacího pole v darovacím formuláři.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně štěstí na startu do nového života ... a pevné nervy a odhodlání

Radim S.
15 000 Kč

Mnoho zdaru v samostatném životě! 🙏

Vašek

Každý z nás nemá štěstí…
Ať i drobná částka pomůže.♥️

Štěpán Jandera
500 Kč

Ahoj Lukáši, děláš s ostatními skvělou věc, věřím Tobě i tomu projektu, a proto na něj rádi přispějeme...časem třeba i jinak, než jen finančně. Jarda

Jaroslav Říha
10 000 Kč

At jsou ty zacatky stastnym uvodem do plne proziteho a naplneneho zivota!

Zu.
5 000 Kč

Hodně štěstí.

Lea Klimesova

Držím palce! Moc smysluplný projekt.

Saša C.
1 000 Kč

Držím palce všem, kteří to v životě nemají lehké.

Jindřich Bedaň
1 000 Kč

Hodně štěstí do života

Vaclav Tregner
1 000 Kč

Přeji každému dítěti, ať ho na cestě životem provázejí různé pomoci i maličké, úsměvy lidí, nakopnutí správným směrem a ať mají hodně síly a odvahy.....

Pavla Mužíková