INICIATIVA FÓR_UM, z. s.


Děti, mládež, rodina Kultura, umění a historie

12. ročník Sametového posvícení

Karneval, který upozorňuje na společenské problémy. Humorná nadsázka, která otvírá oči. Kreativní cesta k aktivnímu občanství. Připojte se k nám a podpořte naše aktivity! Slavíme svátek svobody a demokracie s vtipem. Chystáme 12. ročník Sametového posvícení a mnohé další.

vybíráme od 7.9.2023
23 476 Kč

přispělo

22 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Už jedenáctkrát prošel 17. listopadu Prahou velký průvod originálních živých obrazů, které společně tvořili umělci, studenti, lidé z neziskovek i nejrůznějších občanských iniciativ. Vznikly už stovky masek a desítky alegorických objektů. Letos si všechny masky a ročníky připomínáme, některým dopřejeme i nový život, ale zároveň směřujeme k novým živým obrazům a nabízíme novým skupinám, aby ztvárnily, co je štve.
 


Srdečně zveme všechny, kdo se v letech 2012–2022 zúčastnili tvořivého kvasu Sametového posvícení, aby se znovu připojili a připomněli si všechnu tu ohromnou energii a kreativní sílu, s níž se nám již tolik let dohromady daří k 17. listopadu dávat pojmu občanská společnost nevídaný pestrobarevný tón hýřící fantazií.

Zároveň vítáme nové skupiny studentů i občanských iniciativ, muzikanty, tanečníky, performery, pojďte spolu s námi vyrábět a nosit svítící objekty, které dají všemu kolem nové světlo. Na letošní ročník jsme však dostali od města příspěvek pouze 50 tisíc korun, ačkoli příprava průvodu vyžaduje několikaměsiční součinnost celého týmu lidí, technické zajištění, mnohatýdenní vypětí výtvarníků, kteří zprostředkovávají svůj um na dílnách veřejnosti a zároveň vtělují svou vizi do velkých lateren.


A co ještě děláme a zaslouží si vaši podporu?
Vytváříme živé svátky, v nichž se tradice mísí s aktuální společenskou situací.
Už pětkrát jsme vynášeli Moranu, vždy v podobě momentálně nejpalčivější “zimy”, u níž je záhodno, aby uvolnila místo “jaru”.


Jako členové platformy uMĚNÍM usilujeme o rozvíjení kreativity ve vzdělávání a pořádáme workshopy pro základní a střední škol. Pěstujeme v mladých lidech schopnost diskutovat a kreativně pojmout společenské problémy.
https://www.sametoveposviceni.cz/pro-skoly/

Rozvíjíme mezinárodní spolupráci s dalšími evropskými průvody: především nás přízeň úzce pojí s basilejskou Fasnacht, ale také s bruselským Zinneke Parade a chystáme i další propojení. 

Váš příspěvek nás podpoří v našem úsilí, umožní nám pokračovat a rozvíjet aktivity podporující kreativitu a zájem lidí o veřejné dění. Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hello
We wish you all the best for organising the next "Fasnacht" in Praha!
Your
Los Amarones

Los Amarones

Prager Samtene Fasnacht is the most fantastic, beautiful, artistic, politically creative and life affirming Fasnacht I have ever been to, next to our Basler Fasnacht of course. Thank you, you beautiful people

Baschi Hausmann
80 €

Für die Prager Fasnacht 2024. Ich hoffe, dass och wider kommen kann. Gruess Bruno

Bruno MEIER
200 €