Nadace Via


Životní prostředí

Radiměřské motýlí království

Pomozte ochráncům přírody zachránit unikátní kousek krajiny na česko-moravském pomezí! Ovocné sady plné orchidejí a louky hemžící se vzácnými motýly může spasit jedině dlouhodobá odborná péče. Potřebujeme nutně kvalitní sekačku, chceme vysadit 50 ovocných stromů a vyvěsit budky pro ptáky.

vybíráme od 10.5.2023

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, nám Fond pro udržitelný život zdvojnásobí až do výše 100 000 Kč!
86 000 Kč
vybráno 54 % z 160 000 Kč

přispělo

22 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Radiměř je místo, kde se zastavil čas. Skoro všude jinde orchideje a vzácní motýli z krajiny zmizeli, jenom tady nějakým zázrakem přežili a mohlo by se jim dařit i do budoucna. Český svaz ochránců přírody Arion se tady, ve spolupráci s místními obyvateli i dobrovolníky ze všech koutů republiky, na zhruba 15 hektarech pozemků snaží obnovit a udržovat druhově bohaté louky, sady a pastviny.

Aby byla tato snaha dlouhodobě udržitelná, potřebuji členové spolku nutně pořídit kvalitní sekačku pro údržbu luk. Taky by rádi vysazovali původní krajové odrůdy ovocných dřevin a rozvěšovali budky pro ptáky.

Pokud by se strhla opravdu velká lavina dobra, rádi by pořídili malý traktůrek s balíkovačem sena, aby se i starost o jejich ochranářské stádečko koz, ovcí, poníků a koní stala radostí, a ještě k tomu dlouhodobě udržitelnou! Projekt byl podpořen z Fondu pro udržitelný život. Každou korunu, kterou darujete, nám Fond zdvojnásobí až do výše 100 000 Kč!
 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Na populaci s alespoň 1000 imagy.

Michal Hykel
1 000 Kč

Přeji Vám, aby se veškeré plány, které pro tzv. Radiměřské motýlí království máte, splnily. (Jsem původem z Radiměře, i proto Vám velice fandím.)
ZDRAVÍ M.

Miluše Krauseová
1 000 Kč

❤️👍🍀🐸

Kateřina Pita Mendes
500 Kč