Vzletný racek, sociální družstvo


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Nový rok, nová výzva - Potřebujeme novou střechu!

Jsme sociální družstvo, naši členové a členky jsou z celé republiky a v Děčíně chceme jednak bydlet, ale zároveň také vybudovat prostor, který budou moci využívat různé kolektivy a skupiny podílející se na ekologických, sociálních, feministických a politických aktivitách. Zároveň chceme být součástí života v Děčíně, v Podmoklech, kde se vila nachází a některé prostory otevřít právě sousedům z okolí. Minulý rok jsme se věnovaly rekonstrukci jednotlivých místností, malování, štukování, škrábání, broušení podlah a jejich lakování. Zateplily jsme svépomocí všechny okna, zprovoznily komín, abychom si mohly topit dřevem v kamnech. V současnosti pracujeme na komunitní zahradě a rekonstruujeme postupně sklepní prostory. Nyní ale stojíme před velkou výzvou a tou je nová střecha!

vybíráme od 1.4.2023
159 318 Kč
vybráno 21 % z 750 000 Kč

přispělo

123 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Projekt střecha
Naše vila je z roku 1896 a tak není divu, že do ní místy zatéká. Po důkladnějším prozkoumání jsme zjistily, že potřebujeme střechu zcela novou. Kromě toho, že je místy děravá, postrádá také zateplení, které je, navíc v době energetické krize, zcela zásadní. Došlo nám, že bez funkční  střechy nemají úpravy jako zateplení oken a oprava komína valný smysl. Jak jistě všichni tušíte, nová střecha je velmi drahá záležitost. Potřebujeme finanční prostředky ve výši 1 - 2 miliony korun. Ano, šest nul, bohužel jsme se nespletly.
Část plánujeme udělat svépomocí, ale materiál a většina práce se bohužel bez velké finanční částky neobejdou. 

Proto potřebujeme Vaši finanční pomoc!!!
Sbírka je koncipovaná na polovinu potřebné částky, druhou se pokusíme zajistit vlastními zdroji a prací. Budeme rády za jakýkoliv příspěvek.
Jaký je časový harmonogram opravy? Máme předdomluveného střechaře, který práci začne s největší pravděpodobností během příštího jara. Zatím víme, že potřebujeme co nejdříve nakoupit materiál. Současná situace nasvědčuje, že růst cen materiálu se jen tak nezastaví.

Moc děkujeme za jakoukoli pomoc,

Váš Racek

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Držím palce! Irena Němečková

Irena Němečková
1 000 Kč

🕊️🦜🐤🐦

rissa tridactyla
2 000 Kč

Přeju hodně sil. Rádi případně přijedeme na nějakou brigádu.

Jitka Češková
500 Kč

Z Vlaštovky s láskou <3

Dárce
1 000 Kč

Sucho v domě je základ

Michal Forejt

<3

Banán

Ať žije angažované družstevnictví!

Maroš Prčina
500 Kč

<3

Bronislav Farkač

🤗☀️🐉🌈💜🔥🌸🔮

Petr Dlouhý
500 Kč

Držím palce :)

Janina Hruška
1 000 Kč