Počet dětí, které zažívají úzkost, deprese a bojují s psychickými obtížemi se zvyšuje.
Dokazují to i data od Linky bezpečí: v prvním roce pandemie se zdvojnásobil počet telefonátů dětí, které se potýkaly s úzkostí a po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině počet telefonátů vzrostl na 115 %.

Proto se v rámci letošního ročníku Noci vzdělávání chceme zaměřit na téma bezpečného prostředí na českých školách. Usilujeme o školy bez srovnávání, ponižování, nálepkování nebo šikany. A na to mají největší vliv právě učitelé a učitelky.
Bez vaší podpory to ale nepůjde. Přidejte se k nám v úsilí o vytváření bezpečného prostředí ve školách, kde se děti budou učit naplno a s radostí!
Například díky vašim 1000 Kč můžeme inspirovat až 20 učitelů a učitelek k tomu, aby se o toto téma aktivně zajímali, vzdělávali se v něm a ve svých třídách vytvářeli bezpečnou atmosféru.

Chceme, aby pedagogické fakulty v Praze, Brně a Olomouci ožily 12. dubna desítkami workshopů, přednášek a diskuzí na témata:
- jak vytvářet vzájemný respekt ve třídě i mimo
- jak naučit děti zvládat vrstevnické konflikty i vlastní agresi
- jak mluvit o sexualitě ve školním prostředí
- a další
Jsme Otevřeno, hnutí studentů, učitelů a vzdělavatelů na pedagogických fakultách. Chceme, aby se české školství změnilo od základů. Měňte ho s námi a pomozte, aby se děti ve škole cítily lépe a v bezpečí!
DĚKUJEME VÁM!

Jako začínající učitelka velmi vítám akce, kde se můžu nechat inspirovat a povzbudit v záležitostech ohledně práce s dětmi ve třídě. Jsem ready učit angličtinu, ale v situacích, kdy se děje něco nepříjemného mezi dětmi, už jsem si jistá méně... ať už jde o náhlý pláč, konflikt mezi spolužáky, odmítání spolupráce nebo jakoukoli jinou nenadálou situaci, ve které děti dávají najevo, že něco není dobře. Děkuju všem dobrovolníkům a hostům Noci vzdělávání, že chtějí nám (budoucím i začínajícím) učitelům pomoci získat dovednosti potřebné pro utváření bezpečného prostředí pro učení. ♥ Ať se Noc podaří a ať má dobrý dopad na děti i na učitele!