Caballinus z.s.


Lidé s postižením Zvířata

BEZ KONÍ TO PROSTĚ NEJDE...

Empatičtí, kontaktní, klidní, ale přitom vnášející do terapií potřebnou energii? Tak takoví naše koně jsou!!! Pomozte nám, ať to vydrží co nejdéle!

vybíráme od 23.2.2023

BEZ KONÍ TO PROSTĚ NEJDE...

Spolek Caballinus už dlouhá léta pomáhá především dětem (ale i dospělým klientům) s různými zdravotními diagnózami či specifickými potřebami. Pomáhá jim pomocí hiporehabilitačních metod co nejvíce rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Prosíme pojďte nás podpořit, abychom mohli pomáhat dál!
21 600 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
  • O projektu  
Prostředky kterými nám přispějete, použijeme na každodenní provoz stájí, výbavu, trénink a vitamíny.

Empatičtí, kontaktní, klidní, ale přitom vnášející do terapií potřebnou energii?

Tak takoví naše koně jsou!!!

A aby jim to dlouho vydrželo, chceme se jim věnovat se stejnou láskou, péčí a respektem.
Dát jim vše co potřebují. Tak jak to děláme a jinak to prostě dělat nechceme.
Příprava koní pro hiporehabilitaci je krásná, ale také zdlouhavá, náročná a v podstatě nikdy nekončící. Potřebují vlídné zacházaní, trénink, péči fyzoterapeutů, občasný dohled veterináře, dobře se nakrmit a spoustu vitamínů, aby byli zdraví a spokojení.

Díky vaší podpoře se to právě děje! Děkujeme!  • Pomozte nám pomáhat nejen dětem 
Caballinus poskytuje hiporehabilitační péči napříč generacemi. Pomáháme miminkům, větším dětem i seniorům v paliativní péči v rámci kontaktní terapie. Pracujeme s klienty s různými diagnózami, např. DMO, kombinované vady, genetické syndromy, poruchy autistického spektra a jiné. Naší práci jsme postavili na tom, že k největšímu pozitivnímu přinosu a zlepšení dochází při intenzivní terapii, tj. na intenzivních pobytech a víkendech, kterých se většinou účastní celá rodina. 

  • Proč pomáhat právě nám? 
Jsme profesionálové….fyzioterapeuti i trenéři koní. Máme dlouholeté zkušenosti a praxi, vzděláváme sebe i jiné doma i v zahraničí, máme statut výukového střediska udělený Českou hiporehabilitační společností.
Jen v loňském roce jsme provedli 3250 hipoterapií pro 175 klientů.
Budujeme nové bezbarierové zázemí pro nás a naše klienty.


  • Naše činnost je ze 40% finančně podporována z darů firem, nadací, grantů a od individuálních dárců. 60% financí mají na svých bedrech koně a jejich práce pro klienty.

  • Podívejte se na naše webové stránky  www.caballinus.cz  a prožívejte s námi příběhy rodin a koní, jež spolu spojuje dlouhodobé přátelství.

  • Pokračujeme v projektu. „Kontaktní terapie pro pacienty paliativní péče“ v Nemocnici milosrdných sester Karla Boromějského pod Petřínem. Tato činnost je pro nás další srdeční a smysluplnou aktivitou. 
Podívejte se jak to probíhá…..  •  Rozběhli jsme tento rok kontaktní terapii pro děti NIP ( následná intenzivní péče) v Nemocnici Hořovice


  • Náš patron a uživatel hipoterapie Martin Zach k tomu říká: 
,,S Caballinem jezdím již 9 let a je to pro mě nejlepší rehabilitace a trénink zároveň. Na koni zapojím téměř celé tělo, a to při žádném jiném cvičení nelze. Opravdu mi to pomáhá."

 Naše patronka Eva Adamczyková (Samková) nás podporuje již několik let a je si vědoma jak je rehabilitace důležitá a naše klienty doprovází intenzivně po celý život. “Hipoterapie je skvělá forma fyzioterapie” říká.  • Příběhy našich klientů
,,Od narození trpí vzácnou svalovou dystrofií, nikdy nelezl, nechodil, ani se sám nepostaví. Na pomoci rodičů či ostatních je závislý 24 hodin denně. K hipoterapii se Adámek dostal před 3 lety jako doplněk ke každodenní fyzioterapii a zamiloval se do ní. Je to psychická a fyzická léčebná metoda, při které zapojuje svaly, které by sám v životě nezapojil, ale které jsou pro něj nesmírně důležité. V leže na hřbetu oblíbeného Gatsbyho zatíná svaly, zvedá hlavu s pomocí a maká jako zdravý člověk v posilovně. Navíc, když se ke konci hodiny dostane do sedu, učí se stabilitě a rovnováze - miluje ten rozhled z koňského hřbetu a pocit, že sedí a jede jako ostatní zdravé děti. V tu chvíli jsou koně jediní, kdo mu můžou alespoň na chvíli darovat "nové nohy” a umožnit mu se dostat do míst, kam se dosud nepodíval.”    Klára s Adámkem

,,Valinka se narodila s kvadruparetickou formou DMO, která patří k těm nejzávažnějším. Využívá invalidní vozík, na svých nožičkách se udrží pouze s oporou a velkou dávkou úsilí. Tahle věčně usměvavá 9letá slečna koně miluje. Vzhledem ke spasticitě - zvýšenému svalovému napětí, jsou to právě oni, kteří jí s tímto problémem pomáhají a na  jejichž hřbetě se dokáže tato statečná slečna dostatečně uvolnit. Navíc je prokázáno, že koně zlepšují také schopnost učit se, čehož je Valinka zdárným příkladem. Největším přínosem je hlavně psychika, neboť jak už bylo řečeno, koně má ráda a je na nich neskutečně šťastná, a co víc si člověk v danou chvíli může přát…"     Simona s Valinkou


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Za novomanžele Hejdukovy

Ciencialovi
5 000 Kč