NADACE LEONTINKA


Sport a volný čas Lidé s postižením

Pomozme Terce splnit její velký sen

Terka má v životě velký sen - stát se mistryní světa v showdownu, tedy jakési obdobě hry ping-pong, jen pro nevidomé. Terka se totiž narodila s těžkým zrakovým postižením. To jí ale nebrání v tom být velmi aktivní a pomáhat druhým. Teď můžeme pomoci my jí a přispět jí na účast na mezinárodních závodech, aby se krok za krokem mohla blížit splnění svého snu.

0 Kč
vybráno 0 % z 25 000 Kč

zbývá

40 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
"Od malička jsem hrozný blázen do sportu. Už od 7. třídy jsem začala dělat sporty pro zrakově postižené. Patří mezi ně např. showdown, goalball, atletika, plavání a zvuková střelba. Moje největší vášeň zůstala doteď u showdownu. Mám tento sport ráda, protože ukazuje, že i lidé s postižením mohou sportovat a mohou se dostat dost vysoko, třeba až na žebříček nejlepších hráčů světa,"  říká dnes 25letá Tereza, která se narodila s těžkým zrakovým postižením - zeleným zákalem. Přesto jí nikdy nechyběl "tah na branku" - vystudovala obor pečovatelské služby a masérství, během práce si udělala i administrativní kurz.

Nedílnou součástí jejího života byl vždy také sport, díky kterému si budovala sebevědomí a získávala nová přátelství i zkušenosti: "Byla jsem na dost akcích od sportovních her mezi školami až po mezinárodní turnaje, kde jsem mohla ukázat, co dovedu, mohla poznat spoustu skvělých lidí a odvést si krásné vzpomínky. Přes nespočet tréninků, které bývají 2x týdně, se mi povedlo být mistryně České republiky z roku 2019, byla jsem ve Finsku 2019 na EPYGU kde jsem skončila na 3. místě." Sportovních akcí se Terka účastnila také s Nadací Leontinka, v současnosti funguje jako masérka Leontinky na běžeckých závodech RunTour.

To, co si Terka od života přeje, se jistě protne se sny většiny z nás: "Chtěla bych stálou práci, která by mě bavila, rozšířit své znalosti ohledně masírování, naučit se anglicky a začít cestovat a v budoucnu za pár let mít krásnou, zdravou a šťastnou rodinku." Jeden její sen je ale přeci jen speciální: "Můj velký sen je být mistryně světa v showdownu, který se budu snažit splnit za každou cenu aby moje dlouholetá snaha nebyla zbytečná."

Každá účast na mezinárodním turnaji znamená pro Terku nemalé výlohy za startovné v soutěži, které se obvykle pohybuje mezi 8 a 10 tisíci korunami. Další finance spolknou výdaje za dopravu a ubytování. Pojďme Terce společně pomoci, aby se na mezinárodních turnajích mohla dál posouvat směrem ke splnění svého velkého snu. 💕Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu