Dítě v srdci, z.s.


Děti, mládež, rodina Hospicová a paliativní péče

Pomáháme rodinám při ztrátě miminka

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Děkujeme, že pomáháte s námi. Získané finanční prostředky využijeme na podporu činnosti a aktivity Dítěte v srdci. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podpořte s námi rodiny, které prožívají ztrátu miminka. Jen díky našim příznivcům a dárcům můžeme podporovat ty, kdo naši pomoc potřebují.
Když mi lékařka oznámila, že mému miminku netluče srdíčko, byl to šok. Ani ve snu mě nenapadlo, že se to může stát. Život se mi v tom okamžiku obrátil naruby. Moje miminko nežilo, čekal mě porod a měli jsme rozhodovat o věcech, které nás doposud ani nenapadly. Šok, bolest a pocit, že jsem jediná na světě, komu se to děje. Ještě před porodem se nám dostal do rukou memorybox Dítěte v srdci, díky kterému jsme si vytvořili řadu upomínek na miminko. Po návratu z nemocnice jsem vstoupila do uzavřené on-line diskuze Dítěte v srdci, kde se potkávají maminky po ztrátě miminka. Moc mi pomáhal pocit, že na to nejsem sama.

Katka, ztráta miminka ve 40. týdnu
To je jeden z mnoha příběhů, se kterými se denně setkáváme. Perinatální ztráta miminka po 12. týdnu těhotenství se dotkne podle statistik každé šesté rodiny. V loňském roce jsme pečovali o více než 1000 rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli  452 memoryboxů, téměř o 50% více než v předcházejícím roce...


Více o memoryboxech: https://ditevsrdci.cz/cz/memoryboxy

Dítě v srdci, z.s.

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR. 

Jsme registrovanou službou odborného sociálního poradenství. Jsme tu pro všechny zasažené ztrátou miminka. Poskytujeme pomoc a podporu nejen v oblasti sociální, ale i krizové intervence a poradenství pro pozůstalé. Působíme na území celé České republiky. Nabízíme pomoc rodičům, ale také jejich blízkým, kteří chtějí rodiče podpořit a neví jak. Záleží nám na tom, aby rodiče měli při rozhodování všechny dostupné informace. Bezplatně je podporujeme nejen v okamžiku ztráty miminka, ale také dlouhodobě.

Pomáháme rodinám, které se rozhodují o ukončení těhotenství v jeho rané fázi, které stojí před volbou, jestli těhotenství ukončit, nebo děťátko nechat odejít přirozeně – když dítěti byla diagnostikována život limitující vada a rodinám, kterým nečekaně v průběhu těhotenství zemřelo miminko.
Rodičům pomáháme od první chvíle:

 • spolupracujeme při tvorbě plánů péče v nemocnici,
 • doprovázíme rodiny během těhotenství a porodu,
 • poskytujeme odborné sociální poradenství a poradenství pro pozůstalé,
 • podporujeme rodiny při zajištění pohřebních obřadů a rozloučení,
 • poskytujeme duchovní podporu rodinám,
 • zpětně dohledáváme uložené ostatky miminek (v případě neuskutečnění pohřbu),
 • kromě maminek a tatínků podporujeme i další členy rodiny jako sourozence nebo prarodiče.
Rodiče po ztrátě dítěte podporujeme i dlouhodobě:

 • tvoříme a kompletujeme memoryboxy a předáváme je rodičům a do nemocnic,
 • vedeme podpůrnou diskusní skupinu pro rodiče po perinatální ztrátě a budujeme další podpůrné i svépomocné skupiny,
 • organizujeme putovní výstavy, benefiční koncerty a jiné osvětové akce,
 • realizujeme a podporujeme budování pietních míst.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji Dítěti v srdci za náročnou a vytrvalou práci, kterou dělá. Jako porodní asistentka si velmi cením podpory rodinám procházejícím ztrátou miminka i nám zdravotníkům.

Petra Kratochvílová
1 000 Kč

Jen ten, kdo prožije bolest ze ztráty miminka pochopí, jak důležité je pomáhat dál.

Marcela Moravcová
10 000 Kč

Velmi si vážíme vaší práce a že pomáháte tam, kde naše síly už zcela nestačí… ♡

Sestřičky a lékaři neonatologi JIRP České Budějovice

Dárce
13 500 Kč

Děkujeme

Milan Fatka
1 000 Kč

❤️

Lucie Šindelková

Jste skvělí!

Monika Dohnalová

Děkujeme! Upřímně doufám, že už Vaši pomoc potřebovat nebudeme a přála bych to všem nastávajícím maminkám!❤️

Barbora Holubova
500 Kč

Dobrý den.
Moc si vážím Vaší práce. Pracuji na oddělení, kde se setkávám se ztrátou miminek a věřím, že Vaše krásné memory boxy a jiné, jsou jedinou vzpomínkou pro rodiče v jejich těžké chvíli.

Alena Grácová
1 000 Kč

Dobrý den, moc děkuji za to ,co děláte ❤️.

Dárce

Podobné organizace je třeba podporovat ❤️💕 Jsem nesmírně vděčná za vaši podporu a pomoc. Bez vašich slov útěchy by ztráta byla ještě bolestivější a hlavně vzpomínky by zůstaly je nehezké. Pomáháte obdivuhodným způsobem, pečujete o bolavá srdíčka maminek a přepisujete težké životní situace ve vzpomínky, které budou už vždy naší součástí, ale ne třeba už v tak hrozné podobě.. Moc přeji, abyste zvládli těžké období překonat ❤️🙏🏼

Lucie Procházková
500 Kč