Dítě v srdci, z.s.


Děti, mládež, rodina Hospicová a paliativní péče

Pomáháme rodinám při ztrátě miminka

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Děkujeme, že pomáháte s námi. Získané finanční prostředky využijeme na podporu činnosti a aktivity Dítěte v srdci. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podpořte s námi rodiny, které prožívají ztrátu miminka. Jen díky našim příznivcům a dárcům můžeme podporovat ty, kdo naši pomoc potřebují.
Když mi lékařka oznámila, že mému miminku netluče srdíčko, byl to šok. Ani ve snu mě nenapadlo, že se to může stát. Život se mi v tom okamžiku obrátil naruby. Moje miminko nežilo, čekal mě porod a měli jsme rozhodovat o věcech, které nás doposud ani nenapadly. Šok, bolest a pocit, že jsem jediná na světě, komu se to děje. Ještě před porodem se nám dostal do rukou memorybox Dítěte v srdci, díky kterému jsme si vytvořili řadu upomínek na miminko. Po návratu z nemocnice jsem vstoupila do uzavřené on-line diskuze Dítěte v srdci, kde se potkávají maminky po ztrátě miminka. Moc mi pomáhal pocit, že na to nejsem sama.

Katka, ztráta miminka ve 40. týdnu
To je jeden z mnoha příběhů, se kterými se denně setkáváme. Perinatální ztráta miminka po 12. týdnu těhotenství se dotkne podle statistik každé šesté rodiny. V loňském roce jsme pečovali o více než 1000 rodin. Do porodnic a rodinám jsme v roce 2022 bezplatně poskytli  452 memoryboxů, téměř o 50% více než v předcházejícím roce...


Více o memoryboxech: https://ditevsrdci.cz/cz/memoryboxy

Dítě v srdci, z.s.

Podporujeme a provázíme rodiny zasažené ztrátou miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu nebo krátce po něm. Zároveň se podílíme na postupné přeměně perinatální paliativní péče v ČR. 

Jsme registrovanou službou odborného sociálního poradenství. Jsme tu pro všechny zasažené ztrátou miminka. Poskytujeme pomoc a podporu nejen v oblasti sociální, ale i krizové intervence a poradenství pro pozůstalé. Působíme na území celé České republiky. Nabízíme pomoc rodičům, ale také jejich blízkým, kteří chtějí rodiče podpořit a neví jak. Záleží nám na tom, aby rodiče měli při rozhodování všechny dostupné informace. Bezplatně je podporujeme nejen v okamžiku ztráty miminka, ale také dlouhodobě.

Pomáháme rodinám, které se rozhodují o ukončení těhotenství v jeho rané fázi, které stojí před volbou, jestli těhotenství ukončit, nebo děťátko nechat odejít přirozeně – když dítěti byla diagnostikována život limitující vada a rodinám, kterým nečekaně v průběhu těhotenství zemřelo miminko.
Rodičům pomáháme od první chvíle:

 • spolupracujeme při tvorbě plánů péče v nemocnici,
 • doprovázíme rodiny během těhotenství a porodu,
 • poskytujeme odborné sociální poradenství a poradenství pro pozůstalé,
 • podporujeme rodiny při zajištění pohřebních obřadů a rozloučení,
 • poskytujeme duchovní podporu rodinám,
 • zpětně dohledáváme uložené ostatky miminek (v případě neuskutečnění pohřbu),
 • kromě maminek a tatínků podporujeme i další členy rodiny jako sourozence nebo prarodiče.
Rodiče po ztrátě dítěte podporujeme i dlouhodobě:

 • tvoříme a kompletujeme memoryboxy a předáváme je rodičům a do nemocnic,
 • vedeme podpůrnou diskusní skupinu pro rodiče po perinatální ztrátě a budujeme další podpůrné i svépomocné skupiny,
 • organizujeme putovní výstavy, benefiční koncerty a jiné osvětové akce,
 • realizujeme a podporujeme budování pietních míst.
Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Dobrý den, moc děkuji za to ,co děláte ❤️.

Dárce

Podobné organizace je třeba podporovat ❤️💕 Jsem nesmírně vděčná za vaši podporu a pomoc. Bez vašich slov útěchy by ztráta byla ještě bolestivější a hlavně vzpomínky by zůstaly je nehezké. Pomáháte obdivuhodným způsobem, pečujete o bolavá srdíčka maminek a přepisujete težké životní situace ve vzpomínky, které budou už vždy naší součástí, ale ne třeba už v tak hrozné podobě.. Moc přeji, abyste zvládli těžké období překonat ❤️🙏🏼

Lucie Procházková
500 Kč

Děkujeme, že jste

Daniela Sebestova
300 Kč

<3

Catherine Křivánková
300 Kč

Děkuji za to co děláte♥️

petrane

Moc bych Vám chtěla poděkovat za to, co děláte. Kéž by to nebylo potřeba...

Dárce
500 Kč

Andělé, kteří pomohli v nejtěžších životních chvílích..

Jana

Vaše činnost je nepostradatelná. Dekuji

Karolina Čížková
300 Kč

Ze srdce děkuji a vážím si Vaší práce.

Dárce

Má to smysl.

Ja+Ji
2 000 Kč