Institut pro památky a kulturu, o.p.s.


Kultura, umění a historie Osvěta a poskytování informací

Už 15 let žijeme PROPAMÁTKY

Podpořte nás

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Pomáháme památkám, vyprávíme jejich příběhy a šíříme inspiraci. Už 15 let.

Vydáváme časopis a provozujeme internetový portál PROPAMÁTKY, pořádáme konference, podporujeme veřejné sbírky na záchranu památek. A zaměstnáváme v redakci 9 lidí s hendikepem.

Podpořte činnost naší neziskové organizace jednorázově nebo pravidelným měsíčním darem.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Nejspíš teprve následující generace dokážou plně ocenit a vychutnat si to, čím se zabýváte a o co usilujete. Blahopřeji k 15. výročí a děkuji celému týmu.

Josef Bednář
5 000 Kč

Přeji vše dobré, další řadu úspěšných projektů a mnoho dalších skvělých nápadů...

Kamil Jeřábek

Výborně.

Jaroslav Jásek
1 500 Kč

Ať vás ta krásná práce dál baví!

Daniel Chalupecký
150 Kč

Dobrý den,
chci Vám poděkovat za velmi záslužnou činnost. Na jednu stranu je to práce, podobně jako každá jiná. Ale Vaše práce je i poslání, má to hlubší a mnohdy ne zcela zřejmý a viditelný smysl. Vždyť je naše povinnost, předat dalším generacím to, co po sobě zanechali Ti, co nás předešli a mnohdy již si předávaly generace. A to mj. také proto, že naši předkové dokázali s mnohem jednoduššími prostředky - žádné motory, žádné mobily, žádná výpočetní technika, všechno se dělalo ručně s nesmírnou dřinou a sebezapřením - dokázali ohromné věci, přesto dokonale a umělecky hodnotně. Kde my se na to hrabeme. A taky jde o to, že jednou zničenou památku už nikdy nikdo nenavrátí do života, už nikdy nikdo nenahradí. Velmi okaté to bylo za minulého režimu, který se k památkám až na výjimky choval naprosto barbarsky a v lepším případě se o ně nestaral. Např. Zámek ve Frýdku dali českým lesům, přes historickou bránu jezdily V3S-ky a tak by se dalo pokračovat domy ve Frýdecké Hluboké ulici pod náměstím atd. Velmi mnoho se toho nenávratně podařilo zdevastovat a zničit. I proto je v dnešní konzumní době spíše vzácné, že někdo si vytkne za cíl v této oblasti pomáhat, propojovat lidi a informace a shánět peníze. I když to může být často suplování státu. Ne všechno je dnes tak špatné, jak se říká. Ve svobodné společnosti je normální, že hodnotné iniciativy vyrostou zespoda - zapálenými a správným způsobem trefenými lidmi jako jste vy. Čest Vaši práci, čest Vašemu poslání, čest Vám. Když ne dříve, další generace Vám poděkují. Ale věřím, že už vidíte plody své práce, a to Vás musí velmi těšit. Děkuji za sebe i za ty, kdo to dokážou vnímat a ocenit. Jste opravdu machři a věřím, že ještě zdaleka nekončíte :-).

Martin Janek
500 Kč

Jen tak dál!
Památky si to zaslouží a těch, kteří k jejich záchraně, ochraně a péči přispívají s takovým úsilím jako Vy, není mnoho.

Pavel Bureš
1 500 Kč

Jste skvělí 👍

Petra Kafkova
150 Kč

přeji jen a jen to dobré :))))

Miroslav Vízek

Gratulace k jubileu!

Alena Tichá
1 500 Kč