Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který už šestým rokem plní přání seniorům. Prioritně těch, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo už rodinu nemají. Každoročně se v tomto období objeví na adrese www.jeziskovavnoucata.cz seznam tisíců přání hmotných i zážitkových, která dárci (Ježíškova vnoučata), během krátké chvíle rezervují a následně splní. Dává vám projekt smysl? Hřeje vás myšlenka u srdce? Pak, prosím, pomozte i vy splnit nákladná přání, která přinesou seniorovi nejen radost, ale i svobodu a kvalitnější každodenní život. Děkujeme.

vybíráme od 7.11.2022

Dárkem to totiž často jen začíná.

Staňte se i Vy Ježíškovým vnoučetem.
3 444 535 Kč

přispělo

3087 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Za uplynulých pět ročníků se podařilo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit téměř devadesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích, specializovaných centrech, ale i osamělých domech a bytech českých měst a vsí.
Senioři mají velmi často úplně skromná přání denní potřeby, jako jsou knihy, deky, dobroty, nové boty, předplatné časopisů, výlet do rodné obce, doprovod do kostela, divadla, nebo jen čtení u postele a držení za ruku. To vše dokáží splnit jednotlivci, kteří si přání na webu vyberou. Následně, při osobním předávání dárku, se navíc často s obdarovaným seniorem sblíží a vznikají tak nová přátelství. 
Ježíškova vnoučata vracejí starým osamělým lidem pocit zájmu a umožňují jim získat to, co si sami nemohou dovolit a moc si to přejí, nebo dokonce nezbytně potřebují, ale nemá jim to kdo opatřit. Na seznamu zůstávají vždy mezi posledními přání, která jsou nákladná. Jako například invalidní vozíky, polohovací křesla, lůžka, ale i televize, které si nejčastěji přejí senioři upoutaní na lůžko. Ti, kteří jsou do této chvíle odkázaní na ticho čtyř stěn. Splnit takové přání většinou není v silách jednotlivce. A právě proto potřebujeme vás. Pomozte nám, prosím, neklamat žádného z těch, který po letech uvěřil v kouzlo Vánoc. Pomozte starým lidem, kteří často nedostali roky vánoční dárek, zase věřit na Ježíška! I relativně malá finanční částka dokáže ve spojení s dalšími laskavými dušemi velké věci! Z peněz, které po splnění nákladných přání na kontě sbírky zůstanou, hradíme následně celoroční radost seniorů v podobě nespočtu návštěv zvířecích terapeutů, výletů a společenských aktivit, které seniorům mění všední dny v nevšední.

Seznam přání se letos otevírá 14. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz, kde průběžně přibývají nová přání až do Vánoc. Do systému je zapisují pracovníci zařízení pro seniory tak, jak jim je jejich klienti popíší. Nechceme dělat přáním limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. Není čas ztrácet čas. Děkujeme a přejeme i vám krásný předvánoční čas! ❤

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Šťastné a veselé!

Radek Aleš
2 000 Kč

Hezké Vánoce

Jan Valenta
100 Kč

Děkujeme projektu Ježíškova vnoučata, že už tolik let pomáhá přinést radost tam, kde často schází. A děkujeme, že jsme se opět i my mohli zapojit. Pěkné Vánoce všem, V.M.

Veronika Czesaná
800 Kč

Snad to pomůže přinést trochu radosti. Krásné Vánoce.

Miloš Kofroň
3 000 Kč

Krásné Vánoce plné lásky a zdraví!

Barbora Chaloupková
500 Kč

Krásné prožití svátků vánočních

Zuzana Kučírková
300 Kč

Užívejte

ADMLXA

Přejeme krásné svátky.

Alena Lebedova

Bohužel jsem nestihla přímo koupit dárek, tak alespoň takhle 💙

Elena Pecenova
200 Kč

Přejeme hezké prožití vánočních svátků!

Kuba a Peťa
1 000 Kč