NaZemi, z. s.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

První česká nerůstová konference, 8. - 11. září 2022, Brno

Podpořte konferenci Nerůst a sociálně-ekologická transformace - první svého druhu v ČR. 150-200 lidí se potká začátkem září v Brně, aby společně diskutovali, objevovali, hledali a nacházeli vizi udržitelnější a spravedlivější ekonomiky i společnosti. Buďte s námi u toho, anebo nás alespoň na dálku podpořte. Dobrý život pro všechny, v rámci jedné planety!

vybíráme od 26.6.2022

První česká nerůstová konference, 8. - 11. září 2022, Brno

Podpořte konferenci Nerůst a sociálně-ekologická transformace - první svého druhu v ČR. 150-200 lidí se potká začátkem září v Brně, aby společně diskutovali, objevovali, hledali a nacházeli vizi udržitelnější a spravedlivější ekonomiky i společnosti. Buďte s námi u toho, anebo nás alespoň na dálku podpořte. Dobrý život pro všechny, v rámci jedné planety!
96 721 Kč

přispělo

80 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Proč nerůstová konference?
S prohlubující se sociální i klimatickou krizí je čím dál jasnější, že za současnými problémy stojí náš ekonomický systém. Dokud bude měřítkem a cílem všech ekonomických aktivit ziskovost a růst, spravedlivější a udržitelnější formy naplňování našich potřeb budou vždycky hrát druhé housle.

Cílem konference je proto propojit různé proudy a aktivity v oblasti sociálně-ekologické transformace, rozšířit povědomí o nerůstových myšlenkách a společně diskutovat vize i konkrétní podoby spravedlivější a udržitelnější společnosti a ekonomiky. Nedílnou součástí konference je také “dobrý život” v praxi - od sdílení myšlenek a zkušeností v rámci participativních workshopů, přes dobré jídlo a odpočinek, až po kulturní a společenský program.

Program konference postupně představí vize, navrhované politiky, praxi a možné strategie prosazování nerůstu a sociálně-ekologické transformace, to vše situované převážně do kontextu střední a východní Evropy s její historickou zkušeností i aktuální situací. Prostor dostanou různé formáty (od panelových přednášek a diskusí až po prožitkové workshopy), které umožní nejen intelektuální, ale i tvůrčí, osobní a další prožitky a vjemy.

Podrobnější program a konkrétní hosty a hostky konference budeme postupně představovat na Facebooku konference.

Pokud se můžete konference zúčastnit osobně - skvělé! Vyplňte prosím registrační formulář (pokud jste tak ještě neučinili).
 
Vyberte si výši dobrovolného příspěvku formou daru podle Vašich možností. Navrhujeme tři možné výše Vašeho příspěvku: 500 Kč (dílčí příspěvek), 1 000 Kč (standardní příspěvek) a 2 000 Kč (sponzorský příspěvek), můžete si ale zvolit i jinou částku. Příslušnou částku prosím zaplaťte zde - skrze tuto výzvu na Darujme.cz.

Na co jsou potřeba peníze?
Náklady konference budou pokryté převážně z projektu Erasmus+. Tento zdroj bohužel nestačí na všechny potřebné výdaje - potřebujeme sehnat dodatečné zdroje především na část odměn pro přednášející, zajištění společného jídla a pití, tlumočení plenárních diskuzí, ve kterých budou účinkovat i přednášející se zahraničí či medializaci, aby co nejvíce přispěla k rozvíření české veřejné debaty o nutnosti proměny našeho ekonomického systému. 

Kdo za konferencí stojí?
Konferenci spolupořádají 4 organizace: Katedra environmentálních studií Masarykovy univerzity, NaZemi, Re-set – platforma pro sociálně-ekologickou transformaci a Konzeptwerk Neue Ökonomie. Konference se pořádá v rámci projektu "Partnerství pro dialog o nerůstu a sociálně-ekologické transformaci", který byl podpořený Evropskou unií v rámci programu Erasmus+. Zároveň se na přípravě konference podílí skvělý tým dobrovolnic a dobrovolníků. Děkujeme!

Pokud na konferenci nepřijedete - škoda! I tak nás můžete podpořit libovolně vysokou částkou. Z konference vzniknou krátká videa, záznamy plenárních diskusí a mediální výstupy, které budeme postupně všechny zveřejňovat - i na dálku tedy budete mít ke konferenci přístup.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za skvělou a obzory-rozšiřující konferenci!

Klára Votavová
1 000 Kč

Díky za skvělou konferenci! Byla to událost roku ❤️

Terez
1 000 Kč

Nerůst v kráse a spokojenosti

Michaela Krausova
500 Kč

nerůst hýbe Brnem! nebo naopak? :)

Magdalena Čoupková
300 Kč

Hodně se těšim. Díky za přípravu, organizaci, ect.

Dárce
1 000 Kč

Díky za organizaci této důležité akce!

Vojtěch Vild
2 000 Kč