Nadace Via


Filantropie a dobrovolnictví Regionální a komunitní rozvoj

Dobro - druzi: OPRAVA VARHAN V KOSTELE NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE VE VYSOKÝCH STUDNICÍCH

Jsme parta dětí a mládeže z Vysokých Studnic a rozhodli jsme se podpořit opravu varhan v místním kostele Nejsvětější Trojice. Na farní zahradě ve Vysokých Studnicích pořádáme 18. 6. 2022 Sousedské odpoledne, kde budeme prodávat vlastní výrobky různého druhu, nabídneme pohoštění, ale především vytvoříme prostor pro setkání místních lidí.

vybíráme od 8.6.2022
5 000 Kč
vybráno 25 % z 20 000 Kč

přispělo

9 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Celý výtěžek akce je určen spolku Život pro varhany, který zajišťuje generální opravu varhan. Nadace Via díky projektu Dobrodruzi výtěžek akce včetně příspěvků na Darujme.cz zdvojnásobí do maximální výše 20 tisíc korun.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Vysokých Studnicích je známou dominantou obce. Farníci se tady pravidelně schází na bohoslužby, konají se zde svatby, křtiny, pohřební obřady, ale je to též místo častých koncertních vystoupení různých umělců.

Varhany v kostele už jsou bohužel na samé hranici životnosti. Proto pokud chceme dál udržet a rozvíjet duchovní a kulturní činnost v místě, kde žijeme, je nezbytné napnout síly a snažit se varhany opravit tak, aby tu nám i příštím generacím dobře sloužily. Je to běh na dlouhou trať, ale věříme, že to má smysl. Budeme velmi rádi, pokud náš cíl podpoříte a na opravu varhan nám přispějete.

Plánovaná oprava varhan je velmi nákladnou záležitostí, celková předpokládaná cena je přes 4 miliony korun. Budeme Vám velmi vděční, za jakýkoli příspěvek. 

Všem předem děkujeme!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Doufám, ze si na ně budu moct někdy zahrát! :)

Oliver Fries
500 Kč

Držím palce, ať se oprava podaří!

Andrea Zíková
1 000 Kč