Deník Alarm, z. ú.


Kultura, umění a historie Osvěta a poskytování informací

Hnutí pro život Alarmu: V těžkých časech potřebujeme každého z vás

Za poslední léta jsme vytvořili unikátní model fungování i financování svého média. Teď ho však čeká důležitý test v podobě ekonomické krize. Alarm knížky vydávat bude, ale okolnosti nás nutí přehodnotit cíle aktuální kampaně.

vybíráme od 2.5.2022
927 766 Kč
vybráno 186 % z 500 000 Kč

přispělo

853 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Alarm knížky vydávat bude, ale okolnosti nás nutí přehodnotit cíle aktuální kampaně. Situace je vážná, a proto jsme se rozhodli naší kampaň o dva týdny prodloužit. Pokud máme zachovat redakci bez změn, škrtů a omezení, potřebujeme teď každého z vás. Chceme, aby Alarm zůstal stejně silný jako doposud.

V takto těžkých časech se to dá zvládnout jen jedním způsobem: pokud pravidelně sledujete Alarm a vaše situace vám to umožňuje, podpořte nás vaktuální kampani. Jde o nejjednodušší způsob, jak nám pomůžete zajistit, aby vaše oblíbené články, podcasty nebo jiné pořady vycházely i nadále.

Čím dál více lidí se propadá do existenčních problémů v souvislosti s inflací, cenami energií i kvůli dopadům války na Ukrajině. Probíhající krize se dotýká i financování Alarmu, který je převážně závislý na podpoře drobných dárců. Už tak napjatý rozpočet naší redakce navíc zatěžuje žaloba ze strany ultrakonzervativního, fundamentalistického Hnutí Pro život. Další ultrakonzervativní organizace, tentokrát Aliance pro rodinu, plánuje další žaloby a zatím není jasné, jestli se mezi žalovanými opět neobjeví také Alarm. Náklady na právní služby a pomoc jsou vysoké, ale nehodláme ustupovat těmto snahám zastrašovat a umlčovat nepohodlné kritiky, a to zvláště v situaci, kdy agenda zmíněných organizací pomalu prosakuje i do řízení některých vládních resortů. Hodnoty, na nichž je naše redakce založena, budeme hájit klidně i před soudem.

Nakladatelství Alarm ► Hnutí pro život Alarmu

Stejně tak nehodláme měnit nic na tom, jak Alarm funguje: nezávisle na velkých hráčích, demokraticky uvnitř a bez paywallu navenek. Každý den naše stránky navštíví 40 tisíc čtenářů a další tisíce denně poslouchají naše podcasty a sledují naše videopořady. Pravidelně nás podporuje 1100 z nich a další stovky se přidávají v kampaních jednorázovými dary. Alarm se díky tomu v posledních měsících nebývale rozvinul, zavedl několik nových podcastů a audiovizuálních pořadů, rozrostl se o klimatického redaktora a k tomu – jako vždy – máme spoustu dalších plánů a snů.

Dva tisíce přispěvatelů by nám momentálně zajistily stabilní fungování naší redakce v současné podobě.

Hnutí pro život Alarmu: dočasná autonomní party

29.6./18:00 
Bike Jesus
Původně jsme tuhle akci plánovali jako zábavný dojezd probíhající kampaně a hlavně možnost se s Vámi potkat naživo. To platí stále, ale potřebujeme taky vaši pomoc v těžkých časech. Přijďte a podpořte svoji oblíbenou redakci, protože výtěžek z téhle akce nám pomůže zvládnout tento nelehký rok. Koukněte na line-up a kupte si vstupenku ještě dnes.

►► LINE UP
►► VSTUPENKY

► základní vstupné: 250 Kč
► benefiční vstupné: 500 Kč
► Na akci budete mít první možnost koupit si náš nový feministický merch
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za všechnu vaši coverage, hlavně tu zabývající se krizí bydlení a kritikou ultrakonzerv. Jste nejlepší progresivní médium!

Shanyn
250 Kč

Zdarec

Robert Vrátníček
1 000 Kč

Knížky u mě standardně plní spíš dekorativní funkci, protože vesměs nečtu nebo neposlouchám nic jiného než články a podcasty na A2larmu, ale moc rád vás podpořím i v této knižně orientované kampani. Spolu budujeme impérium!

Dominik
500 Kč

Hodně elánu.

Pavel Nedbal

Díky za dobrou práci!

Barbara Havelková
2 000 Kč

Díky!

Dárce
73 Kč

Protože jste nejlepší a moc se na nový knížky těším. <3

Kristina Němcová

respekt!

Dominik Pilnacek

Vaše reportáže jsou důležité.

Kateřina Smutná
500 Kč

veľa zdaru.

Dárce