CZ / EN

Mezinárodní vězeňské společenství


Socially Disadvantaged Groups Children, Youth and Family

The Angel Camp 2022

So that kids of prisoners could be kids again - to play, to laugh, to sing, to run in forests and to find friends!

we started on 2022-05-06

Give kids of prisoners unforgettable holidays

€11,611
raised 92 % out of  €12,584

supported by

392 people
This campaign is already closed. Thank you!
"I am not looking forward to the summer break. Why should I? Me and my brother will spend the whole summer at home and wandering around our neighborhood. My dad's in prison. And my mom can hardly make ends meet for herself and for us. And then the beginning of the school year will be the worst! Everyone's going to brag about their amazing summer experiences. Except for me."

There's roughly 30 thousand children in the Czech Republic who have their mom or dad in prison. These children didn't do any wrong, but still carry the consequence of their parent's wrongdoing. Yet even the children of inmates deserve to have a chance for a better life. That's why we want to give them at least one week when they can be themselves again: they can play, laugh, sing, run around in the woods, make friends who don't judge them because of the mistake their parents made.

At the Angel Camp we try and create a safe environment where children can:
  • share their struggles with qualified professionals (this can be the first time someone is actually really listening to them)
  • experience acceptance and personalized care
  • have hope again
  • relax, have fun, experience joy and fellowship - all the things that children really need
There's a lot of children who have experience with their parent being in prison. That's why for the summer of 2022 we're preparing two camps again!

Join us in helping these children of inmates experience a week full of fun and also experience assurance that they are not forgotten!

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (1)

No active donor campaigns were found.

Nakonec se orevod povedl, penize se urcite jeste stale hodi.petra v

Petra VESELA
CZK 1,000

Dobrý den, děkujeme, Vaše podpora se určitě hodí, stále je před nám Andělský kemp v Čechách a ještě je toho mnoho, co musí být zaplaceno na kemp pro moravské děti. Díky Vám !

Mezinárodní vězeňské společenství

Každé dítě si zaslouží zažit něco hezkého🌸❤️.

Veronika Hapalová Hubáčková

Děkujeme za Vaše milá slova a finanční podporu, tyto děti si určitě zaslouží zažít hezké prázdniny, ze kterých budou mít mnoho hezkých zážitků. Jejich život totiž bohužel tak hezký není. Ještě jednou srdečně děkujeme za Váš dar.

Mezinárodní vězeňské společenství

Rád pomohu, i když ve srovnání se skautským táborem mi cena přijde dost vysoká. Ale chápu potřebu více dospělých...

KVážný
CZK 7,000

Dobrý den, důvodů pro to, abychom pro tyto děti připravili tábor jiný než skautský je více a vyplývají z prostředí, ve kterém žijí a z potřeb, které mají. Jsou to např. :
personální - jedou s námi děti, které nejsou zvyklé vždy respektovat pravidla, ze svých rodin mají jiné návyky a zvyky než běžné děti a těžko by se zařazovaly do chodu běžného tábora, musíme mít více vedoucích a personálu, který je hlídá
technické: - děti, které s námi jedou, nemají vybavení na klasický tábor, často ani pláštěnku nebo pořádné pevné boty, dostanou je od nás. Pokud by nám na stanovém táboře pršelo, s dětmi bychom to nezvládali, prostě na to nemají vybavení, ani dost oblečení (nemají holínky nebo pohorky, softshellové bundy..)
doprava: na kemp jedeme pronajatým autobusem, tyto děti, kterých je 40, často nemají kufr, ani pořádně zabalené věci, nikdy necestovaly vlakem nebo autobusem, neumí dodržovat (zpočátku) nastavená pravidla..
program: tyto děti neumí hrát klasické hry, ani je nebaví, ani nejsou schopné se soustředit, musí mít velmi živý a neustále se měnící program, aby je zaujal. Spoustu workshopů, promítání, pohybu. Klasické táborovky by nedaly.
Personální: na tomto táboře mají děti možnost individuálních terapií s etopedem, máme i psychologa, který sem přijede.
Snažíme se, aby cena byla nastavena racionálně, většinu vybavení hraček a oblečení se snažíme pokrýt z grantů a darů. Bohužel ne všechno pokrýt takto jde. A se stoupajícími ceny energií a provozu už nedostaneme ani ubytování za loňské ceny.
Cena opravdu odpovídá tomu, abychom pro tyto děti připravily hezký tábor s tím, že jim zároveň pomůže v jejich osobní situaci a v tom, aby se vyrovnali se ztrátou rodiče a traumatem, které jim to způsobí. S těmito dětmi a jejich rodinami pak nadále zůstáváme v kontaktu a připravujeme pro ně návazný program a pomoc. Velmi si ceníme Vaší podpory a moc Vám děkujeme. Přejeme Vám mnoho dobrého, také krásné prázdniny a hezký den.

Mezinárodní vězeňské společenství

Snad budou mit alespon chvili usmev na tvari a trosku normalni zazitky z detstvi...

Donor
CZK 500

Děkujeme. Děti mít určitě úsměv na tváři budou díky dárcům jako jste Vy. Jejich rodiny jim nemohou dopřát to, co jiné děti běžně mají a co mohou zažít.

Mezinárodní vězeňské společenství

Není to moc.., ale snad tato částka přispěje k radosti těch dětiček.

Gabriela Plevová
CZK 300

Děkujeme, určitě přispěje k jejich radosti, tyto děti nemají ani možnosti jak trávit volný čas nebo léto jako jejich vrstevníci, jejich rodiny žijí většinou ve velké chudobě. Díky dárcům jako jste Vy zažijí krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství

Dětem patří zábava o prázdninách

Michaela Mikovcova
CZK 500

Naprosto s Vámi souhlasíme a děkujeme, že těmto dětem pomáháte !

Mezinárodní vězeňské společenství

Krásné prázdniny 🍀

Váchová Jolana

Děkujeme. Díky laskavým dárcům jako jste Vy budou mít děti vězněných rodičů skutečně krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství

Užijte si to

Ilona ZDEŇKOVÁ
CZK 500

Děkujeme, díky dárcům jako Vy, si děti tábor určitě užijí, snad i víc proto, že takové léto, které je samozřejmostí pro jejich vrstevníky, tyto děti ve velké většině nemají. Ještě jednou děkujeme za ně.

Mezinárodní vězeňské společenství

Moc si to užijte!

Dagmar Hladká
CZK 1,000

Děkujeme. Díky dárcům jako jste Vy si děti vězněných rodičů léto opravdu užijí tak jako si ho normálně užívají jejich vrstevníci.

Mezinárodní vězeňské společenství

Přeju dětem krásné prázdniny 🙂

Lenka
CZK 1,000

Děkujeme za vaše milé přání, je pro nás povzbuzením a podporou, díky dárcům jako jste Vy mohou mít děti vězňů krásné prázdniny.

Mezinárodní vězeňské společenství