Agentura pro rozvoj Broumovska, z.ú.


Pomoc Ukrajině

Broumovsko pro Ukrajinu

Nedaleko od Česka vypukl válečný konflikt, který se dotýká každého z nás. Situace na Ukrajině není lhostejná ani nám na Broumovsku, a proto se společně s dalšími organizacemi z regionu zapojujeme do pomoci lidem z Ukrajiny. Připojit se můžete i vy – možností je více:

vybíráme od 28.2.2022
346 105 Kč

přispělo

58 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
1. Dárcovská sbírka a materiální pomoc 
Agentura pro rozvoj Broumovska začala aktivně organizovat pomoc lidem vyhnaným z Ukrajiny. Zajistili jsme první ubytování ve spolupracujících hotelových provozech a mapujeme další kapacity v regionu Broumovsko. Hlásí se lidé se svými domy, byty, chalupami a aktivně nabízí pomoc. Hlásí se místní dobrovolníci. Pomáhat má celá země i tam, kde situace není v mnohém jednoduchá.
Vybrané finanční prostředky budou využívány na potřeby lidí, kteří na Broumovsko dorazí, pokud by tyto potřeby přesáhly, předáme je organizaci ČLOVĚK V TÍSNI pro humanitární pomoc přímo na Ukrajině. 

2. Materiální pomoc
Vaše pomoc je vítána i v případě, chcete-li přispět materiálně. Jakoukoliv materiální pomoc můžete nabídnout na emailu ukrajina@broumovsko.cz nebo je odnést na sběrné místo, které zřídilo město Broumov. Aktuální potřeby budeme průběžně zveřejňovat. 

2. Ubytování a dobrovolnictví 
Pokud máte kapacitu a možnost na Broumovsku někoho přijmout a ubytovat, dejte nám prosím vědět na e-mail ukrajina@broumovsko.cz. Pokusíme se pomoc koordinovat, aby se všem dostalo potřebné. Chcete-li se jako dobrovolníci zapojit a pomoci, pište také na e-mail výše, obrátíme se na Vás v případě potřeby (dejte vědět čím a jak můžete pomoci: čas, řemeslo, odbornost, tlumočení, doprava apod.). Jsem zapojeni do národních sítí pomoci. 

3. Benefiční koncert 
V pátek 4. března 2022 od 18:00 se v broumovském klášteře, v sále Dřevník, uskuteční benefiční koncert „Broumovsko pro Ukrajinu“, na kterém vystoupí harfenistka rezidenční umělkyně festivalu Za poklady Broumovska Kateřina Englichová a violistka Věra Binarová. Součástí koncertu bude také vystoupení dětí z broumovské ZUŠ. 
Vstupenky je možné zakoupit na smsticket.cz ZDE nebo přímo na místě. Doporučené dobrovolné vstupné na koncert je minimálně 300 Kč, výše příspěvku je libovolná. Výtěžek z benefičního koncertu využijeme v souladu se sbírkou výše na humanitární pomoc lidem prchajícím z válkou zasažené Ukrajiny.  

Koncert bude také možné sledovat online na facebookových profilech Agentury pro rozvoj Broumovska, broumovského kláštera, festivalu Za poklady Broumovska a Broumov 2028 nebo na YouTube profilu broumovského kláštera. Koncert je možné podpořit libovolným příspěvkem v této finanční sbírce na Darujme.cz.  

Koncert pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska ve spolupráci se společností Za poklady Broumovska, Vzdělávacím a kulturním centrem Broumov, ZUŠ Broumov a dalšími, které postupně oslovujeme.


Děkujeme za Vaši pomoc! 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu