Charita Česká republika


Humanitarian Aid Help for Ukraine

Caritas for Ukraine

An appeal to support people affected by the conflict in Ukraine. Donations will be used to help secure basic needs, such as water, food, sanitation, or shelter as well as psychological support.

we started on 2022-02-22
€1,385,681

supported by

12185 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
  

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Charita spustila nový web pro Ukrajinu 


Charita Česká republika spustila nový web, který se soustředí na pomoc Ukrajině. Aktuálně slouží zejména k podpoře sbírky Charita pro Ukrajinu. Obsahuje i informační rozcestník, který vás dovede ke konkrétním aktivitám spojených s pomocí Ukrajině. Nyní můžete přispívat do sbírky Charita pro Ukrajinu prostřednictvím nového webu, který najdete na adrese proukrajinu.charita.cz.

Pomoci Ukrajině můžete také skrze příspěvek na náš sbírkový účet vedený u České spořitelny 55660022/0800, variabilní symbol 104. Přispět je možné i zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Charita rozmístila kasičky po celém Česku v rámci sbírky na pomoc UkrajiněCharita rozšířila sbírku na pomoc Ukrajině o osvědčenou metodu, která přísluší výhradně Tříkrálové sbírce. Umístila kasičky na veřejně dostupná místa. Můžete je spatřit v obchodech, informačních centrech, na poštách nebo úřadech. Kasičky poznáte podle polepu, který ponese název sbírky Charita pro Ukrajinu a logo Charity Česká republika. Plastové pokladničky jsou navíc opatřené razítkem místního obecního úřadu a dostupné pro veřejnost.


Pomoci Ukrajině můžete prostřednictvím příspěvku na náš sbírkový účet vedený u České spořitelny 55660022/0800, variabilní symbol 104. Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90


Charita vypravila na Ukrajinu kamiony s materiální pomocí 


Ve čtvrtek vpodvečer se vydaly na bezmála dva tisíce kilometrů dlouhou cestu z Prahy do Záporoží na jihovýchodní Ukrajině kamiony s humanitární pomocí, které vypravila Charita Česká republika pro Charitu Mariupol. Jedná se o dlouholetého partnera Diecézní charity ostravsko-opavské. Obyvatelům postiženým válkou vezou především hygienické potřeby a trvanlivé potraviny, nechybí ani dětské příkrmy. Pomoci Ukrajině můžete prostřednictvím příspěvku na náš sbírkový účet vedený u České spořitelny 55660022/0800, variabilní symbol 104. Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Charita pomáhá občanům Ukrajiny na našem území 


Charita dává dohromady přehled volné ubytovací kapacity, kterou může v charitních zařízeních případně poskytnout. Bude samozřejmě nápomocna i při hledání dalších vhodných míst k ubytování těchto lidí a je v úzkém kontaktu s Ministerstvem vnitra České republiky a dalšími ústředními orgány státní správy.

Provozujeme také asistenční infolinky, a jedna z nich je určena právě ukrajinským občanům, kteří u nás žijí a pracují, a také úřadům a institucím, jež s nimi přicházejí do styku. Spolupracujeme s dalšími partnery a neziskovými organizacemi – například s potravinovými bankami a dalšími, se kterými se budeme domlouvat na konkrétních krocích, jak čerpat a následně distribuovat potravinovou i další materiální pomoc.

Charita Česká republika vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou. Přispět můžete na sbírkový účet 55660022/0800 s variabilním symbolem 104 a zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Charita Česká republika vyhlásila sbírku Charita pro Ukrajinu


Charita Česká republika vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou. Ve spolupráci s jejím dlouholetým partnerem, Charitou Ukrajina, se v první fázi zaměří na okamžitou podporu lidí zasažených novými boji, ať již zůstanou ve válečné zóně, nebo budou nuceni uprchnout. Tato pomoc se soustředí na zajištění základních potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci. 

Přispět můžete na sbírkový účet 55660022/0800 s variabilním symbolem 104 a zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90

Create project

-

Martin Toman

#desatekproukrajinu - příspěvek od Janičky H.

Andrea Leová
CZK 150

Vzdy tu budeme pro nase ukrajinske pratele.

Martin
CZK 1,000

- příspěvek od Dii S. přes projekt @desatekproukrajinu

Andrea Leová
CZK 150

Eva Střítecká r.1945 Olomouc

Eva Stritecká
CZK 500

Sláva Ukrajině

Donor

#simbaries - náramek pro Ukrajinu - příspěvek od Adélky M.

Andrea Leová
CZK 400

Nepolevujme!

Jan Svoboda
CZK 1,000

Ať ten dar pomůže aspoň trochu lidem postižených válkou na Ukrajině...

Pavel Perout
CZK 5,000

Slava Ukrajině

Petr Nobilis
CZK 500