Ministr zdraví z. ú.


Osvěta a poskytování informací Zdraví

Váš Ministr Zdraví chce zdravé Česko. Zvýšíme do roku 2030 počet let strávených ve zdraví o 5!

Přirozená imunita, správná váha, duševní zdraví. Prevence nemocí pro udržitelný život. Naděje, že si po ukončení pracovní kariéry ještě užijete další život ve zdraví.

vybíráme od 26.11.2021

Děkujeme, zdraví vás #ministrzdravi :-)

208 772 Kč

přispělo

128 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Zdraví vás MinistrZdravi.cz! Jsme skupina nezávislých expertů, kteří provádí změnu systému poskytování zdravotní péče. V jejím středu je člověk. A ten má v prvé řadě nárok na zdraví!

Občan, uživatel, zdravý, nemocný, pacient; prevence i péče se musí točit kolem nás a ne my kolem systému. Dnes zdravotnictví reprezentuje chladný beton, předražené přístroje a až v poslední řadě smutné a unavené zdravotníky.

Změňme drahou léčbu, když už je pozdě, na levnou prevenci, když ještě zdraví máme!


Věnujeme se třem problémům a poskytujeme konzultace a návrhy řešení v oblasti Digitalizace, kterou chceme podpořit hlavně Prevenci.  Aby byl budoucí udržitelný systém zdravotní péče udržitelný, řešíme tím i Finance.
 
Mějte v roce 2030 naději na vyšší dožití a léta strávená ve zdraví a podpořte prosím Ministra Zdraví. Všem, kteří přispějí, garantuji, že dali nejlepší dárek sobě a hlavně budoucí generaci – našim dětem!

Pokud má někdo lepší vizi v oblasti zdraví v ČR, zvu ho na pivo! 
 
Za kabinet Ministra Zdraví (MinistrZdravi.cz) vás srdečně zdraví a děkuje, doktor Tomáš Šebek.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vážené ministryně a ministři zdraví, 

myslíme si, že zdraví si má každý řídit především sám, takže vás automaticky považujeme za kolegyně a kolegy. A protože se Ministr Zdraví (MinistrZdravi.cz) za prvních pět měsíců pořádně rozjel, chceme vás požádat o další podporu – a předem děkujeme! 

Do roku 2030 zvýšíme každému z vás počet let prožitých ve zdraví o pět let!

Expertní platforma činí mílové kroky, aby uskutečnila svůj cíl. Vedle prvních mediálních výstupů a odborných pohledů na různé problémy v souvislosti s prevencí (zachováním zdraví), současné digitalizace zdravotnictví a jeho racionálnímu financování, má Ministr Zdraví existující právní formu: Ústav Ministra Zdraví. V čele tohoto úřadu je nově zvolený ředitel Mgr. Pavel Gruber (krátký medailonek naleznete např. zde: https://www.meltingpotforum.com/cs/archiv/recnici-2019/pavel-gruber-cze), mj. dlouholetý ředitel české pobočky organizace Lékaři bez hranic.

K naší radosti byla sestavena také správní rada, v níž vedle sebe zasedly dámy Ing. Helena Horská, Ph.D., hlavní ekonomka Raiffeisenbank, (krátké představení najdete např. zde: ((10) Helena Horská | LinkedIn), a MUDr. Barbora Macková, ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Dvojci žen doplnil obezitolog a propagátor myšlenky, že nejlepší odpovědí na výzvy současné doby je aktivace svalu – MUDr. Martin Matoulek, Ph.D. 

Díky výše jmenovaným a dalším, které můžete vidět v Kabinetu Ministra Zdraví vzniká skutečně silná interdisciplinární platforma expertů, která už je slyšet na konferencích a v médiích, kdy se o postupnou změnu a její prezentaci zasadili např. specialistka na zdravotnické právo, JUDr. Barbora Dubanská, epidemiolog MUDr. Petr Smejkal, popularizátor medicíny MUDr. Tomáš Šebek nebo již zmínění Ing. Helena Horská a ředitel Mgr. Pavel Gruber. Kabinet Ministra se pod záštitou poradenské společnosti Deloitte schází každý měsíc; podrobně sleduje vše od problematiky nutných změn a reforem českého zdravotnictví až po volně dostupná data pro pacienty, na jejich základě mohou sami posuzovat dostupnost a kvalitu poskytované zdravotnické služby a s ní související parametry. Ministr Zdraví mj. podal první žádost o chybějící data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR; ta nyní zpracováváme a výstup bychom měli mít začátkem prázdnin. 

Během léta se naše aktivita zaměří spíše dovnitř, na přípravu a posílení struktury Ministra Zdraví, aktivaci jeho sociálních sítí. Vedle vás, všech našich jednotlivých podporovatelů, oslovujeme s pozitivní odezvou i potenciální velké dárce a partnery. V září plánujeme uspořádat menší kulatý stůl a v jeho rámci představit naši iniciativu představit médiím. Od té doby bychom již měli začít naplno působit veřejně. 

Jak jsme již zmínili snažíme se chod Ministra Zdraví zajistit hlavně prostřednictvím mecenášek a mecenášů bez ohledu na výši jejich příspěvků, a to i v dlouhodobé perspektivě. Velmi si vážíme vás, individuálních dárců, jejichž podporu a ambasadorství myšlenky považujeme za nepostradatelné. 

Pokud myšlence zdravého Česka věříte, budeme velmi vděčni, pokud nás podpoříte pravidelným nebo jednorázovým darem. 

Předem děkujeme a přejeme zdravé léto! 

Tomáš Šebek a Pavel Gruber

Založení projektu

Fandím vám! Lidé mají své zdraví z velké části ve svých rukách!

Jaroslav Dvořák
1 000 Kč

Jako lékař vím, že primární i sekundární prevence je lepší než léčba terminální.

Michal Šotola
500 Kč

Moc vám fandím a přeji mnoho úspěchů s vaším projektem! :)

Tereza Novotná

Díky!

Martin Straka
2 000 Kč

Diky za praci, kterou delate! Tana

Tana Le Moigne
50 000 Kč

Kdy, když ne teď? Prorazte ty bariéry! ✊👍

Lenka Vargová

Prevence je nejdůležitější…

Klára Rotgeri
300 Kč

Díky za tuhle aktivitu!

Jan Slavíček
500 Kč

Přeji Vám rychlý start a brzké viditelné výsledky!

Vladimír Marek
5 000 Kč

držím palce!

Michal Dvorský
1 000 Kč