Magdaléna, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny Jiné

Prací život vracíš

Pomáháme lidem se závislostmi s návratem do normálního života. Poskytujeme jim terapeutickou pomoc, pracovní poradenství, zaměstnáváme je. Z našich zkušeností víme, že samotné užívání návykových látek není překážkou pro zaměstnání. | Pomozte přispěním na tréninková místa i vy. Podpořte náš projekt, vraťte závislé lidi do života. Zpět do rodin, zpět do práce, zpět k dětem. | Více o kampani na www.podporujimagdalenu.cz | https://www.darujme.cz/projekt/1205401 | #pracizivotvracis

vybíráme od 8.11.2021
198 580 Kč
vybráno 132 % z 150 000 Kč

přispělo

87 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Když byla Aneta malé děvčátko, žila v domácnosti s matkou, která pila a holčičku bila. Shodou několika životních událostí se i dospělá Aneta ocitla v kruhu závislosti. Jednoho dne se rozhodla se jí postavit. Nebylo to snadné, alkohol je silný nepřítel a nechtěl se Anety jen tak vzdát. Bylo to jak na horské dráze. Aneta toužila po normálním životě. Ráno vstát, dát si kafe, namalovat se a vyrazit do práce...jakékoliv. Jenže ji nikde nechtěli, alkohol se na ní podepsal. Když už byla úplně na dně, objevila se nikoli kouzelná babička, ale kouzelná kartička - vizitka s kontaktem na tréninková místa. Aneta od malička milovala práci na zahradě, venku pod širým nebem... a dnes může žít nejen svůj sen, ale především zase normálně.

Změňte společně s námi destíky dalších životů k lepšímu. Chybějících 150 tisíc korun pokryje náklady na zaměstnání minimálně pěti osob se závislostí na pobočkách v Příbrami, Benešově a Berouně. 

Tréninková místa jsou součástí komplexního přístupu adiktologických služeb. Důležité je obnovit a udržet pracovní návyky, naučit se orientovat na trhu práce. Vykonávají činnosti jako jsou péče o zeleň, obálkování nebo úklid. Motivujeme je k řešení jejich problému. Práce jim dává řád, naději a postupně vede i k abstinenci, radikální změně životního stylu.

Proč podpořit tréninková místa?
Protože návrat závislých lidí do života má pozitivní vliv nejen na ně, na jejich okolí, ale i na celou společnost. Z vydělaných peněz si mohou zaplatit ubytovnu, jídlo a další základní potřeby a nejsou tak odkázáni na finanční pomoc druhých nebo státu. Jsou prospěšní sobě i okolí. 

Celý příběh Anety a informace o kampani Prací život vracíš na podporu tréninkových míst na pobočkách Magdalény, o.p.s. najdete na www.podporujimagdalenu.cz. #pracizivotvracis

Děkujeme za vaši podporu!
Magdaléna, o.p.s.
IČ: 25617401
Číslo bankovního účtu: 388061319/0800

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Pozdrav od zakladatelky Marie Kaplanové in memoriam

Martina Hošková
5 000 Kč

Děkujeme velmi ❤️

Magdaléna, o.p.s.

Přeji krásný Advent

Luděk Novotný
500 Kč

Luďku, děkujeme Vám za přání i finanční podporu. I my Vám přejeme pohodové svátky. Petra z Magdalény

Magdaléna, o.p.s.

Já děkuji vám...

Aleš Jančar
200 Kč

❤️

Magdaléna, o.p.s.

Ze závislosti do nezávislosti a pak se dá všechno lépe a třeba pomoc kterou jsem dostal aspoň trochu vrátit 😊

Petr Kratzmann
200 Kč

Petře, moc Vám děkujeme za opakovanou podporu i tato pravdivá slova. Petra z Magdalény

Magdaléna, o.p.s.

Držím palce všem, kteří se rozhodnou zkusit opět uchopit život za pačesy a dostat se na správnou životní cestu. Přeji si, aby takový lidé nacházeli více příležitostí a méně klacků pod nohama.

Adam Straka
1 000 Kč

Milý Adame, vážíme si Tvé podpory naší kampaně a také se velmi vážíme toho, jak se aktivně zapojuješ jako náš dobrovolník. Petra z Magdalény, o.p.s.

Magdaléna, o.p.s.