A2, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací

Jiné Česko je možné. Volte Alarm

Žijeme v zemi, kde jakýkoli apel na společenskou ohleduplnost bývá hned masivně diskreditován a snaha o pomoc druhým rámována jako ďábelský „neomarxismus“. A to je potřeba změnit.

vybíráme od 17.10.2021
1 084 560 Kč
vybráno 217 % z 500 000 Kč

přispělo

711 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Alarm není jen médium, ale také komunita, která v české veřejné debatě hájí hodnoty demokracie, rovnosti a spravedlnosti a ukazuje, že jiné Česko je možné. Pokud vám tyto hodnoty nejsou lhostejné, podpořte naši redakci v právě startující kampani. Jiné Česko je možné. Volte Alarm! 

Jsme tým nezávislých novinářů, kteří denně pracují na vizi udržitelné a solidární společnosti fungující na principech demokracie a rovnosti. Přinášíme jiný pohled na nejzásadnější témata dneška, která jsou ve veřejné debatě opomíjena nebo deformována jinými než celospolečenskými zájmy. Alarm nikdy nevytvářel texty na zakázku mocných či politických stran a veškerý obsah je dostupný zdarma a všem.
Alarm systematicky vytváří prostor pro autentické myšlení a v nadcházejících letech chceme být hlasem, který pomůže Česku dostat se ze slepé uličky, v níž se už dlouho nachází. České politice i inteligenci dochází dech a je potřeba každé síly, která ji nenechá padnout a pomůže přenést naši postkomunistickou společnost do 21. století. A to je role Alarmu nejen v nadcházejících čtyřech letech.
Svou podporou Alarmu posilujete v české veřejné debatě hlasy, které nedostávají dostatek prostoru, potřebují pomoc a péči a jejichž perspektiva zároveň přináší pozitivní změny celé společnosti. Vaše podpora nám pomáhá tuto vizi obracet i dovnitř redakce a vytvářet stabilní prostředí pro naši práci, zefektivňování provozu a spolupráci s nejlepšími odborníky. V této kampani vám nenabízíme nic menšího než hodnoty, které redakce Alarmu reprezentuje a které bez ustání hájí. 

  • Podpořte věcnou debatu o klimatu, protože uhlí a ropa už svá média mají.
  • Podpořte bourání mýtů a společenských stereotypů, protože svět bez LGBTQ+ není normální.
  • Bojujte s námi za rovnou společnost, protože rasismus nepatří nikam.
  • Pomozte bourat toxické stereotypy, které brání společnosti stát se soucitnou a pečující. 
  • Pomozte nám kultivovat veřejnou debatu, protože bez kultury se žít nedá.
  • Umožněte nám pracovat na lepších podmínkách pro nás i pro vás, protože levná práce nikoho nešlechtí.
  • Podpořte naše úsilí, aby téma krize bydlení ve veřejné debatě zdomácnělo, protože bydlení je právo.
I v Česku uzrál čas pro novou generaci. Generaci, která slepě nepapouškuje mainstreamové názory. Generaci, která se nesloží před silou prestiže a peněz. Generaci, které není nic svaté. Generaci, která se nebojí jít do konfliktu, pokud jsou její hodnoty v ohrožení. Generaci, která se dnes hlásí o své místo. 
Alarm každý měsíc pravidelně navštěvuje půl milionu unikátních uživatelů. Význam Alarmu pro ekosystém české veřejné debaty trvale roste. V Křišťálové lupě – Ceně českého Internetu 2021 máme letos hned tři nominace, a to ve společnosti mnohem zavedenějších a lépe financovaných projektů.

Info o projektu vám dá a dotazy zodpoví
Klotylda Marková
m: +420 721 347 911 | e: klotylda@advojka.cz 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky.

Vojtěch David

Aspoň něco, úměrně možnostem

Miloš Hlávka

Potřebuji Vás.

Tomáš Volkmer

Nejlepší článek, který jsem na téma Covid četla

Anna Rubinsteinová
100 Kč

Myslím si, že si tu podporu prostě zasloužíte ;)

Jan Houška
500 Kč

Díky za to, co píšete a děláte :)

Vašek
300 Kč

...protože, když chci číst něco čemu budu moct věřit, otevřu Alarm. Protože tam jsou skvělý lidi, co dělají svou práci poctivě a s radostí, a taky samozřejmě aby měla Maruna na granulky !

Jitka Špičanová

Díky

Daniela Holubářová
300 Kč

Na Marunu!

Martin Marek

pro zachování plurality a svobody médií

Dárce
123 Kč