Skautská nadace Jaroslava Foglara


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Nechme Baráček vyrůst - Velké Meziříčí

Jsme skauti z Velkého Meziříčí a konečně se nám podařilo osvojit si jeden roztomilý domek i s pozemkem. Všichni - my vedoucí i naše děti - jsme si jej zamilovali na první pohled. Pokřtili jsme jej jménem Baráček a je to naše děťátko, které vyžaduje lásku, starostlivost, péči a spoustu, spoustu času. Je to takový drobek. Chodba, kuchyňka, koupelna, jedna místnost, sklep a půda. Zjistili jsme, že našim programům již bohužel kapacitou nedostačuje - a to z krásného důvodu - velkého růstu naší členské základny. Baráček už taky není žádný mladík (vznikl asi v půlce 20. století), máme tedy již pocit, že by si zasloužil pořádně zrekonstruovat.

vybíráme od 25.6.2021

Baráček Velké Meziříčí

217 300 Kč
vybráno 80 % z 270 000 Kč

přispělo

82 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Děkujeme za vaše příspěvky, díky kterým jsme dosáhli nastavené cílové částky! Co to znamená? V úvodní etapě sbírky bylo naším cílem dosáhnout maximální možné výše podpory od Nadace Jaroslava Foglara, která přispěla 50 haléři za každou korunu od vás. Od nadace bylo možné získat maximálně 55 000 Kč, což se nám díky vám podařilo a i s tímto příspěvkem jsme prozatím získali 168 395 Kč. Děkujeme!
Celková rekonstrukce ale bude mnohem dražší, proto sbírka pokračuje dále, už bez podpory od Nadace Jaroslava Foglara, ale pořád za stejným účelem - Nechat Baráček vyrůst.

Jak můžu pomoci?

Až do konce května 2022 nás můžete podpořit finančně i materiálně. Peníze můžete zasílat jednorázově i v podobě pravidelných drobnějších příspěvků. Každá koruna nám pomůže pracovat na nových klubovnách. Také budeme rádi za materiální podporu. Doma jste něco stavěli/opravovali a zbyl vám pytel cementu, trám, izolace, cihla, atd.?
Každá trocha materiálu nám také velice pomůže! Zde je odkaz na tabulku, kde je seznam věcí, které budeme potřebovat.
 
seznam materiálu - tabulka


Jsme moc vděční za jakoukoliv podporu!

Přišli jsme o klubovnu a Baráček se stal naším útočištěm
 
Baráček nám byl poskytnut do pronájmu od naší farnosti v roce 2011, kdy jsme bohužel přišli o jednu ze svých dvou kluboven. Od té doby jsme na něm odvedli velký kus práce. Z neudržovaného pozemku jsme vytvořili zahradu, kam můžeme vypustit děti a hrát s nimi hry, během let 2012 a 2013 jsme provedli úpravy vnitřních prostor - novou elektroinstalaci, vodovodní a odpadní potrubí, nové omítky, vymalování všech místností, opravení koupelny a vybudování kuchyně. Tu největší část svépomocí a to, na co bychom nestačili, jsme přenechali profesionálům, ale vždy z vlastní kasy.  Tomu, že se stal Baráček provozuschopný, vděčíme hodinám a dnům, které nám věnovali dobrovolníci a naši dospělí členové. V roce 2019 jsme dokonce získali dost prostředků na to, aby mohl Baráček z pronájmu přejít do vlastnictví našeho střediska.
 


A co bychom rádi?
Víme, že příjemné prostředí je zásadní pro práci s dětmi. S dětmi pracujeme, jak nejlépe dovedeme, ale uznali jsme, že pro zajištění co nejlepšího zázemí, už nám jen vlastní síly stačit nebudou. Proto touto cestou sháníme prostředky pro opravu a rozšíření Baráčku. Konkrétně bychom chtěli vybudovat obyvatelné podkroví, kde vzniknou další dvě klubovny. V našem plánu je:
 
- vyzdění stěn v podkroví pro vznik nové klubovny
- nová střecha
- nový strop nad stávajícími prostory
- nové schodiště do podkroví
- nová okna
- zvětšení stávající klubovny
- nové elektrické topení
- venkovní izolace domu

Abychom přestavbu mohli realizovat, už jsme udělali několik zásadních kroků - máme zpracovanou projektovou dokumentaci, položkový rozpočet a vyřízené stavební povolení.
 


Jaký máme plán a kolik to bude stát?

1. fáze – odizolování sklepů
           – hotovo
2. fáze – vyzdění podkroví, nový strop, střecha, okna, zvětšení stávající klubovny 
            – 1 050 000Kč
3. fáze – zateplení stropu a dokončení podkrovních kluboven 
            – 170 000Kč
4. fáze – venkovní zateplení domu a nová fasáda 
            – 230 000Kč

Kolik zhruba stojí různé věci na stavbu?
 
Pomůžete nám nechat Baráček vyrůst?

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Co se podařilo na skautském Baráčku?
  • Pergola a sklad je již skoro hotov, díky našim makáčům!
  • Snad již brzy budeme mít na místě palubky na pobití stěn (dřevo máme darem od města Velké Meziříčí)
  • Začali jsme s vyklízením klubovny, do konce měsíce plánujeme zdemolovat střechu
  • Dnes nás dovezli materiál na nové zděné schodiště - darem od skvělých GREMIS, s.r.o.
  • Práce nám jde pěkně o ruky, díky daru nářadí od XTline
  • Kraj Vysočina nám schválil dotaci na rekonstrukci klubovny a rozšíření tábořiště v celkové částce 160 000,- 
Co dál:
  • Posledních 14 dní běží veřejná sbírka. Přispějte nám! https://www.darujme.cz/projekt/1204947
  • Přijďte nám pomoci na další brigádku (so 28.5.). Opravdu by se nám hodil někdo kdo má zkušenosti ze stavěním , práce ale vždy bylo dost i pro lopaty 
  • Zbyl vám materiál z rekonstrukce domu? Nebo máte kontakt na firmu, co by nám mohla pomoci? /kontakt - Vít Prachař - Prachy, tel.: 736 622 428/

Dosáhli jsme cílovou částku 165 000 Kč. Další dary již nejsou navyšovány Skautskou nadací JF, ale je možné přispívat dál. Díky růstu cen stavebních materiálů budeme potřebovat více zdrojů. Děkujeme za vaši podporu. 

Založení projektu

Přejeme hodně sponzorských darů

Antonín Havlát
1 000 Kč

Těším se na výsledek!

Lukáš Brhlík

Už začíná růst! :)

Adam Sovák
500 Kč