Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

V Moravské Nové Vsi jsem byl dvakrát na Dni otevřených sklepů. Když jsem viděl letecké záběry obce, ale i dalších postižených obcí, měl jsem slzy na krajíčku... Jsme s vámi, hodně sil, fyzických i psychických!

Pavel Murín
1 000 Kč

Sme s Vami aspon takto na dialku. Drzte sa.

Alena Hroncová
500 Kč

Bez komentáře

Jiří Dohnal
10 000 Kč

Přejeme hodně sil, myslíme na vás!!!!

Lenka Kadlecová
2 000 Kč

Myslíme na vás...

Lukáš Fous
10 000 Kč

Držte se, všechny vás obdivuju!

Milan Hanzl
7 500 Kč

Mohlo to potkat kohokoliv z nás. Nevíme, kdy se podobný jev může opět vyskytnout. Kéž se Vám Vaše domy, školy, kostel, dílny, firmy, zahrady, ... podaří co nejdříve obnovit. ŠF

Šárka Fritscherová

Jsme s Vámi!

Štěpánka Wolná
3 000 Kč

Všem přeji,aby brzy mohli důstojně bydlet ,a aby vše ve zdraví přežili.

Markéta Dvořáková
200 Kč

Myslíme na vás, držte se!

Zdeněk Tomáš
1 200 Kč