Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Všem,které postihlo to velké neštěstí a také všem,kteří v postižených oblastech pomáhají,přeji hodně síly,zdraví a štěstí. Držte se !!!!!! Eva P.

Eva Pavlíková
1 000 Kč

Prosím, držte se. Myslím na Vás

Věra Marková
500 Kč

Přejeme pevné nervy, držíme palce a soucítíme s vámi.

Miroslav Kellner
1 000 Kč

Posílám spoustu sil! ♡

Hana Estefányi
2 000 Kč

Robert a Světlana Szuscikovi s rodinou přejí lidem z oblastí postižených tornádem rychlý návrat k běžnému životu. Prožili jsme celá rodina v roce 2020 krásnou cyklistickou dovolenou v Moravské Nové vsi a jejím okolí. Lidé jsou tam skvělí a určitě dají zase vše do pořádku. Držte se, jsme s Vámi aspoň v našich myšlenkách.

Robert Szuscik
2 000 Kč

Myslíme na Vás!

Andrea, Marcel a Jáchym Vajnarovi

Až to společně překonáme, zase bude líp

Josef Zeman
2 000 Kč

Držíme palce z Plzně

Jiří Holomíček
2 000 Kč

Lidi si musí pomáhat :-) Držíme palce, ať se u Vás dá vše do pořádku co nejdříve.

Josef Velcicky
1 000 Kč

Přeji všem hodně sil a naději. Posílám pozitivní myšlení..!

Johana Potužníková