Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přijít o střechu nad hlavou nikomu nepřeji, tak snad pomůže někomu na nějakou tu střešní tašku nebo pytel cementu :)

Tomáš Staňa
2 000 Kč

Váš kraj mě už dávno učaroval, mám na něj krásné vzpomínky. Soucítím s Vámi, kterých se katastrofa dotkla. Přeji hodně sil a brzký návrat k běžnému životu.

Dagmar Herinková
300 Kč

Držte se a udělejte si hezký nový domov.Budeme snad taky stavět,tak s každou cihlou,kterou položíme si na vás určitě vzpomenem.
Dryksiakovi

Aleš Dryksiak
500 Kč

Kéž příspěvek poslouží dobré věci a život se v postižené lokalitě co nejdříve vrátí do normálu.

Václav Táborský

Zvládnete to, držím palce 👍👍👍🍀🍀🍀

Edita Polivkova
300 Kč

Pro lepší zítřky 😊

Radka Vaňurová
1 000 Kč

Držíme palce! Kozákovi

Martin Kozák
1 000 Kč

Dobrý den, ač mám sama amputovanou nohu a poslala jsem pouze 100Kč, tak doufám, že se všichni budete mít časem lépe. Držím palečky Jana :-)

Jana Tomková
100 Kč

Myslíme na vás.

Miroslava Kožnarová
100 Kč

Všem v postižených oblastech přeji pevné nervy a brzký návrat do normálního života.

Petr Hledik
5 000 Kč