Nadační fond Českého rozhlasu


TORNÁDO Humanitární pomoc

Pomáhejte s námi Moravě

Jižní Moravu zasáhly extrémní bouře a tornádo. Některé části obcí na Břeclavsku a Hodonínsku jsou úplně zpustošené. Tisícům lidí se během pár okamžiku změnil celý život, zůstali v šoku na ulici třeba jen v županu. Jejich domy jsou zničené, bez střech a zdí. Pojďte jim s Nadačním fondem Českého rozhlasu a Radiožurnálem pomoci ve finanční sbírce.

vybíráme od 25.6.2021

Pomáhejte s námi Moravě

Na Břeclavsku a Hodonínsku nás potřebují
19 589 095 Kč

přispělo

7716 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
„Stál jsem u okna a viděl blížící se tornádo, s dětmi jsem stačil utéct do sklepa…“, řekl jeden z obyvatel obce Lužice na jihu Moravy. Potom vyběhli ven a viděli zkázu. Jejich dům byl bez štítové zdi, oken a střechy. Experti rozhodnou jestli vůbec půjde zachránit. Takových příběhů jsou po nevídané bouři a tornádu na Břeclavsku a Hodonínsku tisíce.

Důležité: Od 27. června mohou všichni obyvatelé postižených obcí včetně Stebna na Lounsku žádat o finanční podporu ze sbírky Pomáhejte s námi Moravě do 100 tis. korun na nadacnifondcro.cz a současně vyřešit své materiální, řemeslné, ubytovací, dobrovolnické potřeba přes pomahejtesnami.cz. Dejte o této pomoci, prosím, vědět dál. Snažíme se peníze v této sbírce vybrané rovnou distribuovat potřebným.
 
Nadační fond Českého rozhlasu a Radiožurnál proto spouští mimořádnou finanční sbírku pro lidi, kteří si musí vybudovat nové bydlení a celý život. Sbírka startuje na částce 5 milionů korun, kterou při jejím vyhlášení přispěla společnost Kaufland České republika. 
 
Všechny peníze dostanou lidé postižení přírodní katastrofou. Garantem sbírky je právě Nadační fond Českého rozhlasu, který znáte díky dlouhodobým projektům Světluška a Ježíškova vnoučata. Pomáhal také v roce 2013 při povodních a v roce 2015 v Nepálu zdevastovaném zemětřesením.

Přispějte proto i vy. Děkujeme vám.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce, ať jste brzo všichni v pohodě v opravených domech

Katerina Janouskova
1 000 Kč

Alespoň symbolicky...

Jan Adámek
500 Kč

Držím všem palce a přeji mnoho sil a trpělivosti.

Petra Vybíralová

Držte se!

Richard Hladík
500 Kč

Milí Moraváci. Myslíme na Vás a posíláme sílu a pozdrav ze Severní Moravy z FM Machkovi. Držte se.♥

Vladimira a Vladimír Machkovi
2 000 Kč

Odesláno 15.000,-Kč na pomoc postiženým lidem a dalších 2 x 10.000,- odesláno přímo do ZOO Hodonín na obnovu ZOO a pro pomoc zvířátkům v jejich útulku od PsíParťák.cz

Zlatko Štěpina
15 000 Kč

Pomoc pro postiženou jižní Moravu. Holoubkovi Slavkov u Brna

Milan Holoubek
1 000 Kč

Jsem důchodce, posílám 300,-. Kdyby 1 milión důchodců přispěl každý 300,-, je to celkem 300 000 000,- !

Jiří Cajthaml
300 Kč

...

Petr Vilda
1 000 Kč

Pro Vás...

Petr Bláha
500 Kč